Mart 1, 2023

Ripple’ın Geleceği Mart Ayında Belli Olabilir: İşte Detaylar!

Ripple (XRP), 2023’ün başından bu yana elde ettiği ilerlemeyi kaybetme tehlikesini atlatmaya çalışıyor. Trader’lar ise mevcut ve gelecekteki gelişmeleri dikkatle takip ederek yatırım stratejilerini belirlemek istiyorlar.

Bugün derlediğimiz yazıda ise Mart ayında gerçekleşmesi beklenen XRP gelişmelerini ele aldık. Bunlar arasında kripto para piyasası temelli gelişmelere ek olarak makroekonomik gelişmelere bağlı değişimler riski de bulunuyor. Eğer bu tür riskler beklenmedik bir seviyede gelmezse token’ın fiyatının yukarı yönlü olması bekleniyor.

Beklenen Ripple Davası

XRP‘nin arkasındaki şirket Ripple, SEC ile iki yılı aşkın süredir bir hukuk mücadelesi veriyor. Bu davanın sonuçlanması token fiyatını kesinlikle etkileyecektir.

Mahkemenin karar tarihi hala kesin olmamakla birlikte, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse kararın 2023’ün ilk yarısında alınacağı konusunda iyimser. Ripple yanlısı avukat John E. Deaton, bunun Mart ayında gerçekleşmesi için küçük bir şans olduğuna inanıyor.

31 Mart’tan önce gerçekleşeceğini sanmıyorum ama mümkün çünkü yargıç bunun farkında. Bize amici statüsü verdi. On binlerce sahibinin olduğunu biliyor ve bu davada 17 amicus özeti sunuldu, bu yüzden çok mümkün, ancak dosyalanmış milyonlarca sayfa belgeniz var. Bunları gözden geçirecek.

Hukuki Mücadele Genişliyor

Aynı zamanda, Hodl Law’dan bir XRP topluluğu avukatı Fred Rispoli’nin iki ay önce düzenleyiciye karşı bir dava açması ve mahkemeden Ethereum ve ETH’nin menkul kıymet olmadığını beyan etmesini istemesi nedeniyle SEC, Ripple kalabalığına karşı savaşta başka bir savaşla karşı karşıya.

Buna karşılık SEC, “Hodl Law’ın kendi iddialarının SEC’in Ethereum ağı veya ETH hakkında nihai bir karara varmadığını açıkça ortaya koyduğunu” belirterek davanın reddedilmesi için bir dilekçe sundu. Bu davadaki ilk duruşmanın 13 Mart’ta yapılması planlanıyor ve gelişmelerin ekosistem üzerinde önemli etkileri olması bekleniyor.

XRP Fiyatı Artacak mı?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Mart 2023’te gerçekleşmesi beklenen olaylar, Ripple fiyatı üzerinde güçlü bir yükseliş etkisi yaratma şansına sahip olsa da, finans izleme platformu TradingView’in topluluk duyarlılığı oldukça düşüş eğiliminde ve osilatörler hafifçe ‘satın al’ aralığında olmasına rağmen, özet göstergelerde XRP için bir ‘satış’ öneriyor.

Ripple fiyat tahmini

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında CoinMarketCap topluluğu Mart ayının sonuna kadar %9,8 yükseliş bekliyor. PricePredictions’taki algoritmalar 1 Mart’a kadar yalnızca küçük bir artış ve hatta 31 Mart’a kadar bir düşüş önerdiğinden, bu olayların şu anda 0,3777 dolardan işlem gören XRP üzerindeki etkisini izlemek ilginç olacaktır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Finbold
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?