Ripple’ın Destekçileri Artıyor: Michael Arrington, SEC’e Bu Sözlerle Yüklendi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve XRP arasında devam eden dava, kripto topluluğunda birçok kişiyi tedirgin etti. Çoğunluğu, düzenlemeler açısından şeffaflık eksikliği nedeniyle önceki SEC başkanı Jay Clayton ve ekibini suçladı. TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington, yakın tarihli bir ‘Thinking Crypto’ röportajında ​​yer aldı ve bu konudaki görüşlerini dile getirdi. Ev sahibi tarafından SEC davası ve ABD düzenlemesi sorulduğunda Arrington çok sert sözler dile getirdi. Clayton için “aslında yozlaşmış, temelde mali açıdan dürüst olmayan bir devlet çalışanı” ifadelerini kullandı.

Arrington’ın hayal kırıklığı, esas olarak eski Başkan’ın Ripple’a dava açması ve ertesi gün ayrılıp bir hedge fonuna katılması gerçeği etrafında dönüyordu. İlginç bir şekilde, mevcut SEC Başkanı kripto topluluğundan yeterli destek alsa da Arrington aksini düşündü; “Politikacılara ve bürokratlara güvenmek – bundan pek emin değilim” dedi. Bununa birlikte şu iki gelişmeden memnun olduğunu belirtti:

a) Ripple bu karmaşadan ‘sağlıklı’ olarak çıkıyor, çünkü esas olarak bunu hak etti ve

b) Kongre ve SEC, çılgınlığı temizlemek için düzenlemelerde daha fazla şeffaflık için çalışacak.

XRP etrafındaki gelişmelerden bağımsız olarak, Arrington uzun vadede hala yükseliş beklentisini sürdürüyor. Ayrıca Howey testinin kullanımını da eleştirdi:

“Bence hepsi bir anlamda menkul kıymet, hepimiz bu şeyleri satın alıyoruz çünkü bizi dolar’ın yaptıklarından koruyacak varlıklara girmeye çalışıyoruz. Ama hayır, modern bir dünyada kesinlikle işe yaramaz olan yüz yıllık test olan Howey Testine bakıyoruz. Bu saçmalık…”   

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.