Haziran 11, 2024

Ripple’dan Yeni Hamle: Bu Ülkede Stratejik Genişleme!


Ripple, Japonya ve Güney Kore’de XRP Ledger’ı tanıtmayı amaçlayan yeni bir fon tanıttı. San Francisco merkezli blockchain şirketinin bu stratejik hamlesi, bu kilit pazarlarda büyüme ve yeniliği teşvik etmek için önemli finansal kaynağından yararlanıyor.

Ripple bu girişimi desteklemek için 1 milyar XRP’lik savaş sandığından yararlandı. İlk olarak Nisan ayında çeşitli XRP projelerine aktarılan bu fon, şimdi zaman içinde on milyonlarca doları ortak ortaklıklara, yatırımlara ve geliştirici hibelerine yönlendirecek. Ripple yöneticisi Emi Youshikawa, XRP Leder’in bu bölgelerde benimsenmesini ve kullanılmasını sağlamayı amaçlayan önemli desteği doğruladı.

Ripple’ın Japonya’daki Stratejik Genişlemesi

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP için elverişli ortamı nedeniyle Japonya’yı sık sık övdü. Hatta şirketin küresel merkezini Japonya’ya taşımayı bile düşündü. Nisan ayında Ripple, Tokyo merkezli HashKey DX ile işbirliği yaparak Japonya’daki ayak izini genişletti ve varlığını daha da sağlamlaştırdı.

Ripple’ın Doğu Asya’daki Önemli Ortaklıkları ve Gelişmeleri

Mayıs ayında, Japon finans devi SBI Holdings’in kripto ticaret platformu SBI VC Trade, doğrulayıcısını XRP Ledger üzerinde çalıştırmaya başladı. Ayrıca, XRPL Grants programının yedinci dalgası sırasında Japonya ve Güney Kore’den projeler fon aldı.

Ripple’ın yeni fonu, Doğu Asya bölgesindeki iki güçlü ekonomi olan Japonya ve Güney Kore’de XRP Ledger ekosistemini güçlendirmeye olan bağlılığının altını çiziyor. Ripple, bu bölgelere büyük yatırımlar yaparak blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini ve uygulanmasını geliştirmeyi amaçlıyor.

Kaynak : Coinpedia

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?