Ripple’dan Dikkat Çeken İşlem: Cüzdanları Arasında 40 Milyon XRP Taşındı

Büyük kripto hareketlerini izleyen Whale Alert, devasa miktarda XRP (40 milyon token) transfer eden blockchain devi Ripple’ı tespit etti.

Whale Alert tarafından fark edilen işlemde Ripple, toplamda değeri 10 milyon dolar’ın biraz üzerinde olan 40 milyon XRP aktardı.

İşlem Ripple’ın iki cüzdanı arasında yapıldı. Alıcı adres RL18-VN olarak adlandırıldı. Bu cüzdanın Ripple’ın operasyonel harcamalar gibi şirketin ihtiyaçları için XRP’yi nakde çevirmek amacıyla kullandığı ekstra emanet cüzdanlarından biri olduğuna inanılıyor.

Tweet’in altındaki yorumlarda, bazı kullanıcılar, işlem gören tutarın Ripple, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu Chris Larsen’i SEC’e karşı mahkemede temsil edecek 21 avukata yapılan ödemenin bir parçası olabileceğini varsaydı. Bilindiği üzere şirket ve yüksek profilli yöneticileri, 21 Aralık 2020’de açıklanan davada “kayıtsız menkul kıymetler” (XRP) satmakla suçlanıyor.

Bunların yanında RippleNet üyesi olan ACI Worldwide, FedNow Service adlı pilot program için FED tarafından seçildi. Bu ödeme çözümü, binlerce bankanın yanı sıra diğer finans kurumları ve perakende kullanıcılarının ABD genelinde sorunsuz bir şekilde nakit havale yapmasını sağlamayı amaçlıyor. ACI, hizmetin oluşturulmasına ve lansmandan önce test edilmesine yardımcı olacak. Dün bildirdiğimiz üzere LuLu Borsası, Ripple ile Hindistan Federal Bankası arasında BAE’den Hindistan’a gerçek zamanlı ödemeler sunacak bir ortaklık kurulduğu duyuruldu.

Fed tarafından pilot program için seçilen Ripple dostu ACI, Ripple’ın LuLu Borsası ile BAE-Hindistan koridoruna girmiş olması, dikkat çeken gelişmeler oldu. Tüm bu gelişmeler SEC davasının ortasında XRP ve Ripple ekosistemi için hala umut olduğunun bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.