Nisan 1, 2024

Ripple’dan Dikkat Çeken Hamle: 500 Milyon XRP’nin Kilidi Açıldı, İşte Yaşananlar!


Yakın tarihli bir gelişmede Ripple, emanet hesaplarından önemli bir meblağı geri çekti. Whale Alert tarafından yayınlanan bir rapora göre, şirket bugün erken saatlerde 500 milyon XRP’nin kilidini açtı. Bu rutin olay, XRP rezervlerini serbest bırakma anlaşmasının bir parçası olarak her ayın ilk günü gerçekleşiyor. Ancak, bu özel para çekme işlemini diğerlerinden ayıran şey, standart prosedürden sapmasıdır. Ripple genellikle bir milyar XRP’yi serbest bırakır, ancak bu sefer bu miktarın yalnızca yarısı serbest bırakıldı. Bu değişikliğin ardındaki nedene ilişkin spekülasyonlar oldukça fazla. Öngörülemeyen bir olay anlamına gelebilir mi, yoksa Ripple stratejik olarak sürümlerini hızlandırıyor mu?

Şu anda Ripple’ın hesaplarında 39,6 milyon XRP bulunduğu bildiriliyor ki bu rakam bugün açılan rakamın çok küçük bir kısmını oluşturuyor. 500 milyon XRP’nin 307,15 milyon dolarlık bir değere dönüşmesiyle, bu hamlenin önemi küçümsenemez.

Bu geri çekilmenin zamanlaması kripto para piyasasında çalkantılı bir döneme denk geliyor. Son dalgalanmalar, daha geniş piyasa eğiliminin yanı sıra XRP’nin fiyatında da bir düşüşe yol açtı. Bununla birlikte, geçmiş veriler Nisan ayının XRP için genellikle olumlu getiriler sağladığını ve potansiyel bir toparlanmaya işaret ettiğini göstermektedir.

ripple

Piyasanın mevcut kırmızı tonuna rağmen, XRP yatırımcıları arasında iyimserlik hakim. Bugün ilerleyen saatlerde Ripple’ın envanterinden ikinci XRP diliminin çıkarılması, şirketin stratejisi ve bunun piyasa dinamikleri üzerindeki etkisi hakkında daha fazla bilgi sağlayabilir. İkinci 500 milyon XRP sürümü netlik mi sunacak yoksa spekülasyonları daha da körükleyecek mi? Bunu sadece zaman gösterecek.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?