Ripple’dan Dev Adım

Ripple gelişiyor

Ripple bildiğimiz üzere kripto para piyasasının en değerli aktörlerinden biri. En gelişmiş blockchain teknolojisini kullanan Ripple’da para transferleri diğer kripto para birimlerine göre daha hızlı ve güvenli. Ripple piyasa hacmiyle de kripto paralar arasında ilk onda bulunuyor.

Ripple Moneygram ortaklığı

Ripple ve dünyanın en büyük para transfer kuruluşlarından biri olan Moneygram ile  iki yıllık bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmanın ilk adımı iki yıl olarak belirlendi. Anlaşmada özellikle Ripple sınır ötesi transferlerde anahtar rol oynayacak. Ayrıca Ripple döviz sözü verdi anlaşmada. Ripple Sermaye sağlayacak ve hisse senedi ile 50 milyon dolar döviz çekebilecek Moneygram.

Ripple işlem ücreti

Ripple piyasada en az işlem ücreti alan kripto para konumunda. Gerçekleştirdikleri etkin ve etkili transfer ağı sayesinde Ripple ortalama işlem maliyeti en düşük ve ortalama işlem hızı en yüksek kripto para konumunda. Bu stratejik ortaklıkla beraber bu özellikleri daha da gelişecek gibi duruyor.

Moneygram CEO’su Alex Holmes

 “Ödemeler sektörü geliştikçe ve olgunlaştıkça, biz de platformumuzu geliştirmeye devam etmek ve A noktasından B noktasına fon sağlamak için en etkili çözümü bulmak ve uygulamak durumundayız” diyor. “Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde,fonlarımızı dolardan diğer para birimine anında 7 gün ve 24 saat çevirebiliyoruz. Bu şekilde  işlemlerimizde devrim yaratma ve küresel likidite yönetimimizi çarpıcı bir şekilde düzenleme potansiyeline sahip oluyoruz.

MoneyGram, küresel olarak 600 milyar dolarlık para transfer piyasasında faaliyet göstermekte ve 200’den fazla ülke ve bölgede milyonlarca müşteriye hizmet vermekte ve birçok para birimini desteklemekte. Bugün, MoneyGram pek çok para biriminin önceden satın alınmasını gerektiren ödeme yükümlülüklerini yerine getirirken geleneksel döviz borsalarına güvenmek ve onlarla çalışmak durumunda.

Ancak Ripple ile gerçekleşen bu stratejik ortaklık sayesinde MoneyGram hem maliyetleri azaltacak, bilanço verimliliğini geliştirecek, riskleri azaltacak ve hem de anahtar konumdaki para birimlerini kendisi belirleyecektir.

Bu stratejik ortaklık, MoneyGram’ın faaliyetlerini büyük ölçüde iyileştirmesini ve dünyadaki milyonlarca insanın bu ileri düzey verimlilikten faydalanmasını sağlayacak. Bu, sınır ötesi ödemelerin geliştirilmesinde çok büyük bir dönüm noktası ve şirketlerimiz arasında uzun vadeli, çok stratejik bir ortaklık yapmayı ise dört gözle bekliyorum”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.