Ripple’dan Blockchain Tabanlı Müzik Platformu


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:42

Ripple Ürün Direktörü Craig DeWitt, birkaç aydır kişisel bir proje üzerinde çalışıyor. Misyonu, maliyetleri düşürmek için müzisyenler gibi dijital içerik üreticilerini doğrudan tüketicilere bağlamak.

“Aracıları kestiğinizde daha düşük fiyatlar, sanatçılara daha fazla gelir ve içerik üretimi getirecek”dedi. Bu amaçla, sanatçıların müziklerini doğrudan XRP ile kullanıcılara yükleyip satabileceği xSongs adlı bir blockchain tabanlı platform oluşturdu. Bir sanatçı, platforma müzik yüklediğinde, xSongs telif hakları da dahil bir dizi kontrol gerçekleştirecek.

Platform bugün beta şeklinde yayına başladı, bu da kullanıcıların XRP ile şarkı satın alabileceği anlamına geliyor. Payburner cüzdanından veya başka bir cüzdandan ödeme yapabilirler. Payburner, XRP Ledger’in üstünde DeWitt tarafından da geliştirilen bir kripto cüzdanıdır.

DeWitt sözlerine kripto cüzdanı hakkında devam etti:

“Sanatçıların dünyanın herhangi bir yerinden ödemeleri kabul etmelerini sağlamak ve alıcıların internette herhangi bir yerde bu ‘tek tık’ deneyimini yaşaması için tasarlanmış bir cüzdan oluşturduk.”

DeWitt ayrıca, xSongs platformunu geliştirmek için Bandcamp’tan ilham aldığını söyledi.
Bandcamp, sanatçıların müziklerini paylaşmalarını ve müziklerinden para kazanmalarını sağlayan çevrimiçi bir müzik şirketidir.

“İnanılmaz bir şey yaptılar ve muhtemelen kendi platformları olmadan asla para kazanamayacak olan bağımsız sanatçılara önem veriyorlar”

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Furkan Bozkurt hakkında :

İstanbul Bilgi üniversitesi öğrencisiyim. Önceleri merak ederek başladığım kripto para ve finans konularını hala severek takip ediyorum. Bu alanda elde ettiğim bilgileri ve yaptığım çalışmaları paylaşmaktan keyif duyuyorum. Yaptığım detaylı piyasa analizlerini twitter hesabımdan paylaşıyorum. Beni takip ederek piyasayı daha yakından izleyebilirsiniz.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?