Ripple’dan Beklenmeyen Hareket! Ripple Bu Talep Karşısında Havlu Mu Attı?

0

XRP davasında Ripple ve SEC gecikmeli bir anlaşmaya vardı. Şirketin toplantılarına ilişkin dahili kayıtları söz konusu olduğunda taraflar artık bir anlaşmazlık içinde değil. Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun isteği doğrultusunda, dahili kayıtları üretmeleri konusundaki talebe uymayı gecikmeli de olsa kabul etti.

Üretim sürecinin kapsamı, 2014’ün dördüncü çeyreğinden itibaren çeşitli toplantı kategorilerini; herkesin katıldığı toplantılar, SBI toplantılarını, gayriresmi sohbetlerini vb. içerecek.

SEC ayrıca, Ripple çalışanlarının soruşturma konusundaki tartışmalarını, şirket çalışanlarının XRP’nin fiyat düşüşü konusundaki bakış açılarını ve kripto para birimlerinin merkezileştirilmesi konusundaki fikirlerini paylaştıkları belirli binalarının kayıtlarına da erişebilecek.

Daha önce de tarafımızdan bildirildiği üzere, SEC, 31 Ağustos’ta Ripple’ı toplantılarının video ve ses kaydı kayıtlarının devrine zorlamak için başvuruda bulunmuştu.

Düzenleyici, başvuruya göre kilit bir eski Ripple çalışanından bilgi alana kadar Ripple’ın dahili toplantılarını kaydettiğinin farkında değildi. Hatta, SEC’in Ocak ayında Ripple’ın ilgili tüm kayıtlara ulaşma talebi bile tamamen spekülatifti. Ayrıca Ripple, talebe rağmen toplantılarının kaydına sahip olduğunu açıklamayı reddetti. SEC sanıkların, sanıkların bu tür materyallerin var olduğu gerçeği konusunda kendisine hiçbir zaman bilgi vermediğini iddia etti.

İtiraz mektubunda, Ripple’ın avukatları; SEC’in kayıt talebinin “gecikmiş” olduğunu, davacının dava başlamadan önce bile kayıtların varlığından haberdar olduğunu ve bunları talep etmek için “özellikle” Ağustos ayının başlarına kadar beklediğini iddia etmişti.

Ripple ayrıca, sekiz yıllık bir süre boyunca şirketin toplantılarının tüm kayıtlarına yönelik talebin “aşırı derecede külfetli” olduğunu söyledi.

SEC’in başvurusu, taraflar mahkemenin katılımı olmadan bir anlaşmaya vardıklarından dolayı artık geçerli olmadığı için tartışmalı olarak reddedildi.

Davacı, şirketin yanıtındaki “çeşitli yanlışlıklara” işaret etmeyeceğini ancak bununla birlikte, kayıtları Ocak ayı gibi erken bir tarihte “açıkça beklediklerini” özellikle yineledi.

Taraflar buluşacak ve kayıtların sağlanmasının kapsamı hakkında görüşmelerde bulunacaklar. Ripple’ın ilgili konuşmacılar olarak belirli çalışanları içeren kayıtları araması gerekip gerekmediği konusunda ise hala devam eden bir anlaşmazlık var.

Eylül ayının başlarında, düzenleyici Ripple’ın dahili Slack mesajlarına da erişim elde etmişti. SEC, şirket çalışanlarının popüler iş iletişimi platformundaki iletişimlerinin davayla ilgili “kritik” ve “benzersiz” kanıtlar içermesinin muhtemel olduğunu iddia etti.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın