Ripple’da Son Durum!

Bilindiği üzere şirketleşmiş XRP kripto varlığı geçen haftalarda 0,25 USD seviyelerinden 0,32 USD seviyelerine kadar çıkmış ve yatırımcısını bir hayli sevindirmişti.

Bu çıkış trendinin ardından Ripple tekrar eski seviyelerine doğru gerilemeye devam ediyor ve 0,25-0,30 bandında kendine bir çıkış yolu arıyor.Özellikle bu çıkıştan sonra Ripple’ın Boğa Piyasası’nda

koşusuna devam edeceğini söyleyenler büyük ölçüde yanıldılar.Zira Ripple (XRP) yöneticilerine  SEC tarafından açılan fiyatları manüpüle edildiğine dair dava, Ripple’ın katalizörünün düşmesine sebep oldu.

Fakat Ripple şirketinden yapılan açıklamaya göre Ripple’ın bir sermaye piyasası aracı olmadığı , böylelikle bu hükümlerin dışında tutulması gerektiği yönündeydi.Bu açıklamayı oldukça talihsiz buluyorum.Çünkü Kripto varlık ekonomisini finans piyasasıyla entegre etmeye yönelik çalışmalara ket vuran bir beyanat olarak karşımıza çıkıyor. Ripple yöneticilerinin bu talihsiz açıklamasını Amerikan Sermaye Piyasası Kanunları’ndan yırtmak istemesiyle ilgili olduğunu düşünüyorum.Zira, burda ki kurallar oldukça katı ve şirketleri iflasa kadar sürükleyebilen yaptırımlar mevcut. ( Bkz. Lehman Brothers, Enron )investopedia.com

Ripple’a etki eden bir diğer faktör ise Coinbase ile yapılan ortaklık söylentisi…

Coinbase’in XRP ağını kullanarak Global Varlık transferlerini gerçekleştirmek istemesi ve Ripple ile ortak olacağına dair söylentiler fiyatı yukarı yönde ivmede tutsa da , piyasa yatırımcıların tutumu bunun bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiği yönünde. Ripple’a dair yapılan en büyük eleştiri , şirketin varlıkları kontrolsüz bir şekilde , piyasaya sürmesi ve fiyat değişim sınırlarını göz ardı etmesidir.

Ripple’ın yöneticilerinin bu soruna acil bir çözüm bulmaları , bir şirketten ziyade bir sermaye ihraç eden kurum olarak Ripple’ın finans ve kripto varlık piyasasında değerini artıracak hamlelerde bulunması gerekir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.