Eylül 22, 2023

Ripple’da Heyecanlı Bekleyiş: Balinalar İş Başında, Kritik Direnci Aşabilecekler Mi?


Geçtiğimiz birkaç gün içinde büyük miktarda Ripple (XRP) taşındı. Balina izleme platformu Whale Alert tarafından paylaşılan bir X gönderisine göre, bir balina Bithub’dan bilinmeyen bir cüzdana 120.000.000 XRP aktardı. Aktarılan XRP yaklaşık 61.149.038 dolar değerindeydi.

Daha dün, Whale Alerts verileri, başka bir balinanın bilinmeyen bir cüzdandan Bitstamp’a 29.900.00 XRP aktardığını gösterdi. Bu durumda, transfer edilen tokenler yaklaşık 15.264.627 dolar değerindeydi.

Havale token’ının 24 saatlik performansına bakıldığında CoinMarketCap, XRP’nin bu süre zarfında fiyatında %0,97’lik bir düşüş yaşadığını belirtti. Bu da XRP’nin haber yazıldığı sırada 0,5083 dolardan işlem görmesine yol açtı. Bu da son 24 saatteki en yüksek noktası olan 0,5135 dolar ile en düşük noktası olan 0,502 dolar arasında konumlanmasına neden oldu.

Ripple Fiyat Tahmini

Ayrıca, XRP 24 saatlik işlem hacminde bir düşüşe tanık oldu. Geçtiğimiz gün boyunca %14’lük bir düşüşle 838.101.913 dolarlık bir işlem hacmi elde etti. Buna ek olarak XRP, piyasa lideri Bitcoin’e (BTC) kıyasla yaklaşık %0,77 oranında zayıfladı.

Bir önceki hafta, altcoin %2’nin biraz üzerinde mütevazı bir fiyat artışı kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay token %2,56’lık bir düşüş yaşadı.

Teknik açıdan bakıldığında, XRP’nin fiyatı son birkaç gün içinde kademeli olarak yükseldi. Günlük grafiğinde pozitif bir trend çizgisinin oluşmasına neden oldu. Bu olumlu ivme devam ederse, kripto para biriminin fiyatının yakında bir sonraki direnç seviyesi olan 0,5605 doların üzerine çıkabilmesi mümkün.

Buna ek olarak, 0,5605 doların üzerinde bir günlük mum kapanışının bir satın alma fırsatı olarak tanımlanması mümkün. Yatırımcıların bu noktada havale token’ını satın alması olası. Bu nedenle fiyatın sonraki iki hafta içinde 0,7385 dolara yükselmeye devam etmesi muhtemel.

Öte yandan, pozitif trend çizgisinin altında bir kırılmanın ardından XRP’nin fiyatının 0,4425 dolar ile acil destek seviyesine düşmesi muhtemel. Bundan sonra, satış hacmi devam ederse, havale token’ının fiyatının 0,3480 dolara kadar düşmesi mümkün.

Kripto varlık haber yazıldığı sırada 9 günlük ve 20 günlük EMA çizgileri üzerinde duruyor. Sonuç olarak, bugün bu seviyelerin altında bir günlük mum kapanışı düşüş tezini doğrulayabilir.

Buna karşılık, bugünkü işlem seansının 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde kapanması mümkün. Bu da trader’lar tarafından olumlu bir işaret olarak yorumlanabilir. Bu senaryoda, XRP 0,7385 dolara doğru yükselişine başlayabilir.

Kaynak : CoinEdition

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?