Aralık 16, 2020

Ripple’a Yeni Transfer: Eski JPMorgan Yöneticisi Ripple Yönetim Kuruluna Katıldı!


Son güncellenme : 16.12.2020 - 08:37

JPMorgan Chase’in eski düzenleyici işler müdürü Sandie O’Connor, Ripple’ın yönetim kuruluna katıldığını açıkladı. Duyuruya göre O’Connor, “Ripple küresel ağını genişletip Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenleyici netlik için baskı yapmaya devam ederken” “hükümet ilişkileri ve düzenleyici girişimler” konusunda danışman olarak görev yapacak.

Ripple, özellikle son aylarda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal düzenleyici eksikliğine dair sorunu çok kez dile getirdi ve ciddi eleştirilerde bulundu. CEO Brad Garlinghouse, Ripple’ın genel merkezini ABD dışına, Japonya veya Singapur gibi açık düzenleyici kurallara sahip bir ülkeye taşıyabileceğini kamuoyuna açıklayacak kadar ileri gitti. O’Connor artık ABD’deki yasal düzenleyicileri etkileyecek kilit bir kişi olabilir.

JPMorgan Chase’deki eski düzenleyici işler başkanı, Ripple ekibine önemli bir deneyim getiriyor. O’Connor, 30 yıldan fazla liderlik deneyimine sahip ve ayrıca American Banker dergisinin yıllık bankacılıktaki en güçlü kadın sıralamasında düzenli olarak yer almış bir isim. Bu doğrultuda Brad Garlinghouse, ABD’nin “kripto için açık bir düzenleyici çerçeveye” ihtiyacı olduğunu belirtti ve O’Connor’un deneyimine vurgu yaptı:

“Sandie, Wall Street’teki meslektaşları ve aynı şekilde düzenleyici topluluk tarafından son derece saygı görüyor. Kapsamlı ağ ve piyasalar, sermaye akışları ve bankacılık konusundaki geniş kapsamlı anlama gücü, ABD’de yeni politikalar ve düzenlemeler şekillenirken değerli ve benzersiz bilgiler sağlayacaktır.”

Nisan 2019’da Baş Düzenleyici İşler Sorumlusu olarak emekli olduğu JPMorgan Chase’de geçirdiği süre boyunca, değişen düzenlemelerde G-20 düzenleyicileri ve politika yapıcılar ile etkileşime geçti. O’Connor daha önce JPMorgan Chase’de küresel hazine sorumlusu ve ana hizmetler başkanı dahil olmak üzere çeşitli liderlik pozisyonlarında bulundu. O’Connor şu anda hâlâ Terex Corporation’ın (NYSE: TEX) yönetim kurulunda yer alıyor ve ayrıca 2008 küresel mali krizinin ardından sistemik riski izlemek için Hazine Departmanı bünyesinde oluşturulan bağımsız bir ofis olan Finansal Araştırma Ofisi’nin bir üyesi.

Son olarak O’Connor, eski bir New York müfettişi Ben Lawsky; eski diplomat Anja Manuel; Japon finans devi SBI’den Yoshitaka Kitao; BlackRock’da, üst düzey roller üstlenen Morgan Stanley ve Credit Suisse; Stanford Graduate School’da ekonomi profesörü olan Susan Athey; ve CEO Brad Garlinghouse ile birlikte Ripple’ın yönetim kurulunda yer alacak.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?