Ripple Yükselişe Nihayet Hazır mı? İşte Kritik Detaylar

Ripple (XRP) fiyatı geçtiğimiz Nisan ayından bu yana bir düşüş kaydediyor. Kripto para piyasası genelinde yaşanan satışlar ve düşen duyarlılık bu düşüşün temel nedeni.

Bununla birlikte geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Ripple fiyatı oldukça hareketliydi. Yatırımcılar büyük problemler başeden XRP’yi 0,20 ile 0,30 dolar aralığından çıkarmayı başardı. XRP’yi 0,60 doların üzerine çıkaracak ivme oluşmamasına rağmen büyük bir yatırımcı kitlesi oluştu.

On-chain verilere göre, XRP token ve ağ ile etkileşime giren kullanıcı sayısı iyimser bir tablo sundu. Ripple işlem hacmindeki sürekli artış, perakende yatırımcıların kâr etme isteklerini temsil ediyor. Hacimdeki artış, XRP fiyatı için tüketici kaynaklı oynaklığı tetiklemiş olma ihtimali taşıyor.

Santiment’e göre, Ripple (XRP) ağındaki günlük aktif adresler, daha yüksek ticaret hacimleriyle birlikte neredeyse %200 oranında artış gösterdi. 30 Kasım’dan bu yana XRP aktif adres sayısı yükseliyor. Sayı, 4 Aralık’ta 51.161 iken haber hazırlanırken 161.000’e yükselmişti.

Ripple (XRP) ve SEC Davası

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zamanda olumlu bir sonuç alınacağına olan inancını dile getirdi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı açılan davada sona yaklaşılırken, Ripple destekçisi avukat John Deaton, devam eden davada Ripple’a yönelik en büyük tehdit olduğuna inandığı şeyi paylaştı.

Sonuç olarak Ripple şirketinin bir noktada kayıtsız menkul kıymet “teklif ettiğine” karar verebilecek olan Yargıç Torres’e göre, XRP token’ın kendisi bir menkul kıymet değil. Dolayısıyla token’ın ‘ikincil piyasa satışları da kayıtsız bir menkul kıymet’ teklifi olamaz.

Ripple’ın bir noktada kayıtsız menkul kıymet “teklif ettiğine” karar verebilecek olan Yargıç Torres’e göre, XRP tokeninin kendisi bir menkul kıymet değildir ve tokenın ikincil piyasa satışları kayıtsız bir menkul kıymet teklifi değildir.

Avukata göre bu “Ripple için en büyük tehlikelerden birisi. Yasa, sadece satışlara odaklanmıyor. Şirketin sorumlu olabilmesi için dayanak varlığı satışı veya devrinin olması gerekmiyor. Nitekim sözlü bir tartışma olursa, SEC avukatı ‘arz’ konusuna daha çok odaklanacaktır.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coinpedia


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.