Ripple, XRP’nin Fiyatına Etki Etmediğini Söylese de Analistler Öyle Düşünmüyor

2019, XRP için zor bir yıl oldu. Kripto para birimi yılın başından bu yana %40’ın üzerinde düştü. Kripto piyasaları karışık bir yıl yaşarken, Bitcoin yaklaşık %100 arttı.

Ripple uzun zamandır analistler ve yatırımcılar arasında XRP’nin düşüşünün ana nedeni olarak görülüyor. Özellikle üç aylık token satışları nedeniyle.

Ripple CEO’su, şirketinin merkeziyetsiz olması nedeniyle XRP’nin fiyatını kontrol edemediğini iddia ediyor. Ancak bazı eleştirmenler bunun gerçek olmadığını ve kripto paranın merkeziyetsiz olmaktan uzak olduğunu söylüyor.

Bu haftanın başlarında, XRP boğaları (yükseliş trendi) 0.19 Dolar’dan 0.23 Dolar’a kadar yükseldi. Bu hareket, başlangıçta açık bir şekilde yükseliş gibi görünse de nihayetinde geçici olduğunu kanıtladı.

Bu seviyelere dokunduktan sonra, ayılar (düşü trendi) hızla yükseldi ve kripto para biriminin fiyatını 0.20 Dolar’a düşürdü. Bugün ise fiyatı 0.21 Dolar seviyelerinde seyrediyor.

Son zamanlarda, kripto para birimi üzerindeki aşağı yönlü baskının çoğunun kaynağı Ripple’ın üç aylık token satışlarıydı. Bu da büyük miktarda dijital varlığın açık pazarlara indirilmesine neden oldu. Bu, birçok yatırımcının, şirketin para biriminin fiyatını bilerek manipüle ettiğini iddia etmesine yol açtı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.