Ripple (XRP) Airdrop’u Yaklaşıyor! XRP Yatırımcıları Airdrop’tan Nasıl Yararlanacak?

XRP topluluğunun heyecanla beklediği önemli bir gelişme var: XRP airdrop. Bilmeyenler için 12 Aralık tarihinde XRP sahiplerinin elinde tuttukları XRP miktarlarının kaydı alınacak ve sonrasında bire bir oranda Flare Networks’un FXRP token’ı dağıtılacak. Türkiye’de ki yatırımcılar hangi borsalar üzerinden airdorp’tan yararlanacak kısmına geçmeden önce, airdrop olayını detaylı bir şekilde incelemekte fayda var.

Airdrop Nedir?

Kripto para airdropları, en basit şekliyle doğrudan cüzdanınıza bırakılan ücretsiz paralardır. Yani tam anlamıyla bedava paradır. Kulağa oldukça fantastik gelse de, bu çılgınlığın arkasında dikkat çeken bir yöntem var. Airdrop‘lar, uzun vadede şirketlere çok para kazandıran hesaplanmış pazarlama yöntemleridir.

Kripto alanına dahilseniz, bu terime daha önce rastlamış olabilirsiniz. Airdrop’lar temelde bir şirketin token’larını belirli kullanıcıların cüzdanlarına tamamen ücretsiz olarak dağıttığı bir süreçtir. Peki bu kazançlı süreçten nasıl faydalanabilirsiniz?

Binance, Bitstamp, Huobi ve hatta eToro dahil en büyük borsaların çoğu airdrop’u destekleyecek. Tüm destekleyen borsaların listesini aşağıda bulabilirsiniz. Borsanız listede değilse, listenin buna göre güncellenmemiş olması ihtimaline karşı yine de platform tarafından gönderilen e-postaları kontrol etmelisiniz. Borsanız airdrop’u destekliyorsa, uygun olmak için XRP coin’lerinizi borsada/cüzdanda tutmanız yeterlidir. Diğer durumlarda, XRP’nizi airdropu destekleyen bir borsaya göndermeniz gerekir. Bunu, 12 Aralık tarihinden önce yapmalısınız. Bir diğer yol olarak XRP’leri özel anahtarınızın sizin kontrolünüzde olduğu bir cüzdanda tutabilirsiniz. İkinci yol için XRP cüzdanınızı manuel olarak ayarlamanız gerekli. Airdrop’u destekleyen borsalar ise şu şekilde:

Altcoin Trader, Aprobit, BigONE,Biki, Binance, Bit4you, Bitay, BitBay, BKEX, BTC-Alpha, BTC Markets, BtcTurk Pro, BTSE, CEX.io, Coinbit, CoinEx, CoinField, Coinone, CoinSpot, Coinzo, Crypto.com, eToro, EXMO, Felixo, Gate.io, Gatehub, Bitbns, Bitexen, Bitfinex, Bithumb, Bitkub, Bitlo, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Bittrex, GOPAX, Hanbitco, Huobi, INDODAX, Korbit, Kraken, KuCoin, Liquid, NDAX, OKEx, Paribu, Poloniex, Probit, UPbit, Vebitcoin, Wazirx, ZB ve Coinbase.

Bunların yanında Flare Network ise temelde, XRP Defterine Ethereum benzeri işlevsellik sağlamak için tasarlanmış bir sistemdir. Airdrop’la dağıtılacak Spark, Flare Network’ün yerel token’ıdır.

Son olarak her borsanın uygulayabileceği farklı detaylar olabilir. Örneğin Binance, 10 XRP’nin altındaki XRP bakiyelerin (ticari emirler dahil) airdrop için uygun olmayacağını açıkladı. Borsanızın nasıl bir süreç izleyeceğine dair araştırma yapmanızda fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.