Ripple (XRP) Yeniden Yükselişe Geçti! Yükselişin Arkasında Ne Var?

Dördüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, sert çöküşünün ardından nihayet büyük bir rahatlama yaşadı. 24 Aralık’ta Bitstamp borsasında sadece birkaç saat içinde yüzde 49 artarak 23:40 UTC’de 0.378 dolar’a yükseldi.

XRP’nin Destansı Düşüşü

Son birkaç gündür XRP, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 22 Kasım’da Ripple’a karşı dönüm noktası niteliğinde bir dava açmasının ardından büyük bir baskı altında kaldı. SEC, blockchain şirketinin devam eden XRP satışlarıyla federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmeye devam ettiğini iddia ediyor. SEC’in token’ı bir menkul kıymet olarak kabul etmesi onu potansiyel olarak takas edilemez hale getirebilir, bu yüzden bazı borsalar ve ticaret masaları zaten şimdiden geri çekildi. XRP, Kasım ayının başından bu yana 1.5 milyar doları aşan likidasyonlar ile diğer altcoin’ler üzerinde baskı uygulayarak sadece iki günde yüzde 58’in üzerinde düşüş yaşadı.

Mevcut yüzde 50 ralli ise, kripto para dostu Cumhuriyetçi Elad Roisman’ın SEC’in başkan vekili olarak atanmasının ardından geldi. Eski başkan Jay Clayton’ın ayrılmasının ardından kripto para endüstrisi hakkında olumlu görüşlere sahip olması topluluk içinde sevinçle karşılandı. Joe Biden Ocak ayında göreve geldikten sonra kalıcı bir şekilde üye olarak Roisman’ı ataması da gündemde.

Ancak, Clayton’a yönelik nefretin yayılmasına rağmen, avukat Jake Chervinsky, Jay Clayton’ın adının şikayette bulunmadığını söyledi. Ayrıca şikayetin, diğer üst düzey yetkililerden (Richard Best, Jorge Tenreiro, vb.) ve bunlara bağlı olan ekiplerinden geldiğini söyledi. Bu nedenle, liderlik değişikliklerinin Ripple için işleri tersine çevirme ihtimalinin “son derece düşük” olduğuna inanıyor:

“SEC liderliğindeki değişikliklerin Ripple davası üzerinde herhangi bir etkisi olması son derece düşük bir ihtimal. Comm’r Peirce’in bariz sessizliği göz önüne alındığında, oylamanın başvuru lehine oybirliği ile olduğunu tahmin ediyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.