Aralık 10, 2022

Ripple (XRP) CTO’sundan Yatırımcılara Uyarı


Ripple CTO’su David Schwartz, XRP sahiplerini sahte bir Ripple web sitesi kullanan ve yüksek getirili XRP stake etme sözü veren bir kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyardı.

Ripple CTO’su tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre dolandırıcılar, yatırımcılara e-posta göndermek için kopyalanmış bir Binance web sitesini kullanıyor. E-postada “Ripple, %16 ila %31 arasında yüksek yatırım getirisi ve 5 milyar XRP’nin üzerinde güvenli bir fon sağlayan XRP staking platformu olan yeni bir özelliği duyurdu.” ifadeleri yer alıyor.

Notta en dikkat çeken kısım şu: %16 ila %31’lik gerçekçi olmayan yüksek yatırım getirisi. Bu yüksek oran şüphelenmeyen kullanıcıları cezbetmek için kullanılıyor.

Schwartz ise dolandırıcılık e-postasındaki sahte Ripple web sitesi bağlantısına dikkat çekiyor. Ripple’ın hiçbir zaman herhangi bir staking programı başlatmadığını belirtmekte fayda var, bu da bu dolandırıcı kişilerin şüphelenmeyen bireyleri dolandırdığı anlamına geliyor.

Son zamanlarda birçok kripto para biriminde yaşanan saldırı ve dolandırıcılıklara bakarsak, kripto kullanıcılarının kişisel veri ve cüzdan verilerini saklamasının büyük önem arz ettiğini söyleyebiliriz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?