Ripple (XRP) ve SEC Arasındaki Davada Yeni Gelişme!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP sahiplerinin Ripple davasına müdahalesine karşı çıkan başka bir kanun muhtırası hazırladı. Teşkilat, “çok taraflı” oldukları ve çıkarlarının sanıkların çıkarıyla örtüştüğü için amici curiae (“mahkemenin arkadaşları”) olarak görünemeyeceklerini belirtiyor.

XRP sahiplerinin 1.3 milyar dolar’lık davaya müdahale etme hareketine yanıt olarak SEC, XRP sahiplerine karşı yeni bir adım daha attı. Yaptırım eyleminin başlangıcından bu yana, SEC, XRP kripto para biriminin bir menkul kıymet olduğunu ve “yatırımcıları koruma” niyetinde olduğunu savundu.

Token yatırımcıları, avukat John Deaton liderliğindeki üçüncü taraf bir davalı olarak davaya müdahale etmeye çalıştıkları için SEC, XRP sahiplerinin davaya katılmasını engelledi ve bunun gecikmelere ve kaosa neden olacağını öne sürdü.

Ripple yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, XRP sahiplerinin davaya katılımını desteklediklerini ifade etti. XRP yatırımcıları ayrıca SEC’in (token sahiplerini korumayı amaçlayan bir otorite) çıkarlarını temsil etmediğini açıkladılar.

SEC avukatları, müdahale talebine itiraz için yapılan son başvuruda XRP sahiplerinin “mahkemenin arkadaşları” değil, sanıkların “arkadaşları” olarak hareket edeceklerini söyledi.

Hükümet kurumu ayrıca, üçüncü taraf sanıkların müdahale etmesine izin vermenin, Ripple ve yöneticilerinin “kripto para birimini bir menkul kıymet olarak sunduğuna ve sattığına ve Ripple’a karşı toplu eylemler getirdiğine” inanan daha fazla XRP yatırımcısının müdahalesine yol açacağını ileri sürdü. SEC’in XRP sahiplerinin müdahalesini reddetmek için sunduğu ana argüman, token yatırımcılarının Ripple’ın mahkemeye sunduklarının ötesinde sunacak hiçbir şeyleri olmadığını gösteriyor.

Düzenleyici ayrıca, üçüncü taraf sanıkların herhangi bir ek keşif yapmaması gerektiğini belirtti. Keşif sürecinde çok az zaman kaldığı göz önüne alındığında, SEC, XRP sahiplerinin iddialarını test etmek için keşif yapamayacağını savundu. Mahkeme, XRP yatırımcılarının “mahkemenin arkadaşları” olarak katılmalarına izin verirse, düzenleyici keşif sürelerinin dört aya kadar uzatılmasını talep edecek.

Son olarak başvuruda Movants’ın (lehine bir karar için bir mahkemeye veya hakime başvuran veya dilekçe veren kişi) avukatı John Deaton da SEC’e saldırmakla suçlanıyor:

“Ve Movants’ın avukatı SEC’e ve personeline alenen saldırırken küfür kullanıyor ve fiziksel şiddete atıfta bulunuyor.” 

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.