Kasım 28, 2020

Ripple, XRP Varlıkları İçin Strateji Oluşturacak Baş Ekonomist Arayışında!


Ripple, firmanın dev XRP varlıklarını yönetecek yardımcı bir baş ekonomist arayışına girdi. Ripple; şu anda kripto paralar arasında üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin toplam arzının yarısından çoğu olan 54.642.632.616 XRP’si olduğunu söylüyor. Aralık 2017 tarihinde firma, tüm tokenlerini bir anda satmayacağını dile getirdi. 55 milyar XRP’yi garantiye almış emanet hesabına kitleme gerçekleştirdi.

Şirket şu an, varlıklarına yardımcı olmak için ‘’ekonomik fikirlere yenilikçi yaklaşımlarda bulunan, uygulama açısından ise kendini gösteren bir düşünce önderi’’ son olarak ise ekonomi bölümünde doktoraya sahip olan birini arıyor. Bu konuya yönelik ise şu cümleleri kullanıyor:

“Bu rolde, özellikle XRP piyasalarında kripto para birimindeki piyasa dinamiklerini gözden geçireceksiniz. Ripple’ın XRP varlıklarının yönetimi ile ilgili stratejileri geliştirmek için para politikası ve makroekonomik ilkeler konusu için sağlam bilginizi uygulayacaksınız. Bu stratejilerle, XRP ekonomisinin durumu ile ilgili halka açık iletişimlere önderlik edeceksiniz ve daha geniş kripto ekonomi konusunda liderliği düşüneceksiniz.”

Ripple, Yaklaşık On Milyon Dolar Miktarında XRP Alım/Satımı Yaptığını Dile Getiriyor!

Ripple, geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kripto piyasasında XRP’yi programlı bir şekilde satma uygulamasını durdurma işlemi gerçekleştirdi. Bir diğer yandan Ripple, sınır ötesi ödeme ürünü olan Talep Üzerine Likidite’yi (ODL) ilerletmek için aynı zaman içerisinde on milyonlarca dolar seviyesinde XRP alım satımı yaptığını dile getirdi. Şirket şimdi toplamda 31 açık konum var olduğunu vurguluyor.

Ripple bir diğer yandan, XRP Ledger’ı çevresinde ‘’küresel XRP güçlendiricileri grubuna yardım etmek, etkinleştirmek ve genişletmek için girişimler yönetmek’’ adına bir geliştirici ilişkileri yönetmeni arıyor. Son olarak firma, ilerleyen zamanlarda yeniden ismini duyuran XRP yatırım ve geliştirme dalı olan RippleX için bir personel şefi arayışında.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ece Önel hakkında :

Merhaba ben Ece Önel, Dokuz Eylül Üniversite'sinde okuyorum. Freelance olarak çalışıyorum ve aynı zamanda güncel haberleri takip ederek bu konular hakkında yazı yazmayı seviyorum. Yaklaşık iki senedir kendimi bu alanda geliştiriyorum. İyi okumalar. :)

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?