Haziran 1, 2019

Ripple, XRP Tabanlı Yeni Mobil Bankacılık Uygulamasını Tanıttı


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:42

Ripple (XRP), mobil kullanıcıları için bir cüzdandan diğer cüzdana kripto para birimi göndermekten daha fazlasını yapabilecekleri bir uygulama hazırladı.

Ripple’nin yeni yapılan uygulaması, Amsterdam’daki Birtue adlı konferans etkinliğinde tanıtıldı. Uygulamanın adını Xing olarak adlandırılan uygulamada, Dolar, Euro, XRP ve diğer para birimlerini depolamak harcamak için herhangi bir finansal kuruluşun müdahalesi olamadan çalışabilecek bir mobil bankacılık uygulaması olduğunu dile getirdiler.

XRPLabs‘dan Wietse Wind, Xing’in kripto topluluğu için dönüştürücü özelliğinden bahsetti. Kripto ekosistemi dışına çıkmadan yapılacak bankacılık faaliyetleri, kripto paraların kullanım alanını da büyük bir miktarda çeşitlendirmiş olacak. Xing kripto para sektöründeki her türlü kripto para için kullanıma açık olacak. Kısaca default olarak XRP üzerinden tanımlanan defter sistemi diğer kripto para birimleri için de özelleştirilebilecek.

XRPLabs’dan Wietse Wind, Xing’in kripto topluluğu için dönüştürücü gücünden bahsetti. Kripto ekosistemi dışına çıkmadan gerçekleştirilebilecek bankacılık faaliyetleri, kripto paraların kullanım alanını da önemli miktarda çeşitlendirmiş olacak. Zira Xing sektörüdeki her tür kripto para için kullanılabilir olacak. Çünkü default olarak XRP üzerinden tanımlanan defter sistemi diğer kripto paralar için de özelleştirilebilecek.

Uygulamada, kullanıcılar fon gönderimi yaparken uzun bir şifreleme adresi girmesi gerekmez. Bunun yerine, uygulama kendi hesap dizininde arama ve sosyal özelliğe sahip olacaktır. Uygulamayı kullanan kullanıcı, herhangi bir kişiye veya işletmeye yaptığı ödemeleri onaylama veya reddetme hakkına sahip olabilecek.

Ripple yıllar geçtikçe, beklentilerin daha da üstüne çıkmaya çalışıyor. Özellikle Güney Doğu Asya’da birçok ülke için finansal hizmet çalışmaları sunmaktadır. Ripple’in benzersiz hizmetleri ve hızlı büyümeleri finansal kurumları cezbetmekte.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?