Ripple (XRP) Spark Airdrop Heyecanı Sona Mı Erdi?

Bitcoin fiyatı dün yaşanan sert düşüşün ardından yukarı doğru yeni bir harekete başladı ve şu an 18.500 dolar’ın üzerine çıkmaya çalışıyor. Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin kilit kırılma seviyelerine yakın işlem görüyor.

Son 24 saatteki yaygın bir piyasa çöküşünün ardından, 0.58 dolar’dan 0.50 dolar’a düşen XRP, günlük grafikte yükseliş şamdanı oluşturmayı ve kritik bir destek seviyesini savunmayı başardı. Altcoin, son 24 saatte %3.62 artış yaşadı.

XRP fiyatı düşüşün ardından ilk olarak, 0.505 dolar destek seviyesinden yükseliş ivmesi kazandı. Fiyat daha sonra 0.540 dolar ve 0.550 dolar’ın üzerine çıktı. 0.565 dolar direncini bile aştı. Görünüşe göre boğalar, 0.58 dolar direnç seviyesini test etmeyi hedefliyor. Bunun yanında 0.60 dolar seviyesindeki satış baskısının, son birkaç gün ve hatta hafta boyunca birçok durumda oldukça yoğun olduğu kanıtlandı.

Orta vadede XRP trendlerinin nerede olacağı, büyük ölçüde Bitcoin’e ve piyasanın geri kalanına bağlı olacaktır. Bir trader, XRP’nin bazı kayda değer kayıplar görmesini bekliyor ve artan teknik zayıflığının bir örneği olarak Bitcoin ticaret çiftine işaret ediyor.

Söz konusu trader, bu ralliyi katalize eden Spark airdrop heyecanının sona erdiğine ve bundan sonra XRP’nin fiyat hareketini daha teknik katalizörlerin yönlendireceğine inanıyor. Ayrıca bunun, token’ın Bitcoin’e karşı büyük bir zayıflık görmesine neden olabileceğini düşünüyor.

“BTC’deki son düşüş XRP’yi raydan çıkardı ve bazı önemli seviyeleri hızlı bir şekilde geri alamazsak en düşük seviyeye gideceğiz gibi görünüyor. Ayrıca, umarım bu, etrafta dolaşan tüm “spark airdrop pump’ı (yükselişi)” anlatılarını resmen yatıştırır. Dipten satın almaya hazırlanın.”

Son olarak BTC ve ETH’nin istikrara kavuşması ve son düşüş trendlerini tersine çevirmeye başlamasıyla, XRP’nin orta vadede daha da yükselmesi ihtimali güçlü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.