Aralık 30, 2020

Ripple (XRP) Satışı Nedeniyle Coinbase Mahkemelik Oldu!


ABD merkezli borsa şirketi Coinbase, geçtiğimiz gün yaptığı Ripple (XRP) listelemesi durdurma kararının yarattığı etkiden tam kurtulamamışken bir dava şoku yaşadı. Ripple’in menkul kıymetler yasası dahilinde olduğunu söyleyen davacı Thomas Sandoval  Coinbase’in yatırımcılardan işlem komisyonlarının bilinçli ve yasadışı şekilde aldığı, geri verilmesi gerektiğini de dile getirdiği söyleniyor.

Sandoval’ın açtığı toplu dava silsilesinin bir diğer önemli noktası da Coinbase’nin haksız rekabet oluşturduğu iddiası. Bu iddia sonucunda müşterilerin paralarında iadeye gitmesi gerektiği vurgulanıyor.

Ripple cephesine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından geçtiğimiz hafta mahkemeye gönderilmesinden sonra ilk büyük vurgunu Coinbase açıklamıştı. Şirket önümüzdeki Ocak ayında Ripple ticaretini şirket bünyesinden kaldıracağını duyurmuş ve XRP için bir değer krizi ortaya çıkmıştı.

Coinbase için ise bu davanın nasıl bir etki yapacağı şuan için bir muamma. Ancak açılan bu davanın önemli bir tarihe denk gelmesi de bir çok kişi için dikkat çekici geldi. Şirketin 2021 yılında halka arz edileceği biliniyor. Bu dava şirket için de önemli bir problem haline gelebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?