Ripple (XRP) Rallisi Sona Mı Erdi?

0

XRP’nin fiyatı, 5 Nisan Pazartesi günü 0.75 dolar’ı aşarak, bu haftanın başlarında son üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

XRP’nin 0.75 doların üzerindeki seviyelere en son ulaştığı zaman, fiyatının 0.90 dolara kadar yükseldiği 2018 Mayıs’ıydı. O dönem XRP, 0.90 dolar fiyat noktasına ulaştıktan sonra, birkaç yıl süren uzun bir ayı piyasasına girdi. Test ettiği en düşük fiyat yaklaşık 0.14 dolar oldu ve bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.80 dolar’dan 26 kat daha düşük bir seviyeye olarak kayıtlara geçti.

Ancak şimdi, XRP daha da yukarı yönlü bir zemin kazanma yolunda ilerliyor gibi görünüyor.

XRP dahil olmak üzere kripto piyasasının geneline yayılan rallinin uzun olması bekleniyor, özellikle de ticaret hacmi 24 saat içinde %130’un üzerinde arttığı için. Bu sadece borsalardaki talep ile ilgili değil, aynı zamanda borsalardaki akışla da ilgili. HODL’ersın anlatısına dayanan, üst düzey borsalardan ayrılan artan bir XRP hacmi var. Bu işlemlerin sayısından da, rallinin henüz bitmediği fikri çıkarılabilir. Aslında, işlemlerin sayısı, yazı yazıldığı sırada, 2.6 milyonun üzerinde olan 2021’in en yüksek seviyesinin yarısı bile değil.

Ek olarak, son 6 yıl için ROI grafiği, daha dikey büyüme için yer olduğunun altını çiziyor gibi görünüyor. XRP piyasasında devam eden ticaret hacminin %50’den fazlası Binance piyasalarından geliyor ve altcoin talebi hala katlanarak artıyor. Şimdi, tarihsel tablolara ve fiyat eğilimlerine dayanarak, Bitcoin’in fiyatı 60.000 dolar’ın altına düştüğü için, XRP’nin fiyatı, ticaret hacmi (fiyat volatilitesi üzerinde doğrudan etkisi olan) düşmedikçe kuzeye doğru hareketini sürdürebilir.

Bir ay önce XRP, ağ aktivitesindeki düşüş nedeniyle çok fazla satış baskısı altındaydı. SEC davası da satış baskısını artırdı ve spot borsalarda talep düştü. Bununla birlikte, XRP işlemlerinin sayısındaki son artış, rallinin bir düzeltmeden önce kendini genişletebileceğine dair sinyalle birlikte, daha fazla ağ aktivitesinin bir göstergesi olabilir. Aslında, bir bakıma, XRP, söz konusu fiyat seviyesinde düşük değerde bile olabilir.

Ekteki tabloya göre, işlemlerdeki en büyük artış Ekim 2020’de varlığın fiyatındaki düşüşe karşılık geldi. Ancak, kısa süre sonra hızlı bir iyileşme oldu. XRP, 2020’yi Kasım 2020 fiyatının üçte birinde kapatırken, aynı oran %300 artarak 0.24 dolardan 0.98 dolara çıktı. En iyi borsalarda işlem gören XRP hacmi, mevcut fiyat seviyesinde kar elde eden HODL’ers ve büyük HODL’erların yoğunluğu gibi diğer ölçümler, altcoin trader’larının XRP’de yükseliş beklediğini gösteriyor. Bir düzeltme olabilir, ancak yalnızca altcoin rallisinin sonuna doğru. Şu anda, yavaşlama belirtileri olabilir, ancak durma belirtisi olmayabilir. Verilere ve on-chain analizine dayanarak, XRP’nin fiyat rallisi henüz bitmemiş olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın