Kasım 15, 2022

Ripple (XRP) Neden Yükseldi? Söylentiler Doğru Mu?


Son güncellenme : 16.11.2022 - 14:17

Ripple tarafından desteklenen XRP Ledger’ın yerel token’ı olan XRP, son 24 saat içinde fiyatta büyük bir ralli kaydetti. Öte yandan, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi diğer bazı üst düzey kripto varlıkları yalnızca toparlanma belirtileri gösteriyor.

Basın zamanında, gün içi en düşük seviyesi olarak 034 dolar kaydetti. Buna karşın 0.38 dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu da altcoin fiyatının %11.76 oranında arttığını gösteriyor. XRP fiyatında gerçekleşen bu artış, Ripple-SEC davasında Pazartesi günü Twitter’a yayılan yanlış bir söylentinin ardından geldi.

XRP Davasında Uzlaşma Yok

Polonyalı gazeteci Natalie Brunel ile Fox Business News’te Pazartesi sabahı yayınlanan yayında, devam eden XRP davasında SEC ile Ripple arasında bir uzlaşma olacağından bahsedildi.

Uzlaşma, basitçe bir anlaşmazlığı sona erdiren ve bir mahkeme davasının gönüllü olarak kapanmasına yol açan bir anlaşmadır. Bu nedenle, uzun süredir devam eden XRP davasındaki olası bir anlaşma, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun altcoin üzerindeki menkul kıymetler iddiasını geri çekeceği anlamına gelir.

Ripple (XRP) neden yükseliyor açıklamalar burada.

Daha sonra Eleanor Terrett tarafından asılsız olduğu söylenen haber elbette XRP camiasında oldukça heyecan yarattı. Önde gelen Fox muhabiri ve gazeteci Eleanor Terrett, “bir Ripple sözcüsüne göre, yarın (15 Kasım) Ripple ile SEC arasında beklenen bir anlaşmaya ilişkin bu sabahki rapor yanlıştır.” açıklamasını yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ardından, popüler bir Ripple/XRP destekçisi olan Avukat Jeremy Hogan, Fox Business News’in geçmişte Ripple-SEC davasındaki uzlaşmayla ilgili yaptığı bir yorumu muhtemelen yanlış anladığını belirtti.

“‘Eğer Ripple davası sonuçlanacaksa, en olası zaman 15 Eylül’den 15 Kasım’a kadar olurdu’ dedim. Davanın 15 Kasım’da sonuçlanacağından DEĞİL”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un tahmin ettiği gibi, XRP davasının 2023’ün ortalarında gerçekleşmesi muhtemel bir sonuçla hala devam ettiğini belirtmekte fayda var. Dava Ripple lehine sonuçlanırsa, toparlanan XRP fiyatı daha da yükselebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?