Ripple (XRP) Kısa Vade Yorumu: 13 Şubat 2021

0
  • Ripple kendisi için direnç noktası 0,62 doları zorluyor.
  • Gün içinde 0,64 dolara ulaşan Ripple için artış göstergeleri iyileşiyor.
  • Ripple, direnç noktasından reddedilirse 0,54 ve 0,39 dolara kadar gerileyebilir.

Ripple (XRP) şubat ayında kırdığı 0,30 dolarlık sınır sonrası ciddi bir ivmelenme yakalamayı başarmıştı. Bu yükseliş 0,76 dolara kadar uzayan bir trendin oluşmasını kısa vadede hızlıca gerçekleştirdi. Bu yerel zirve sonrası beklendiği gibi bir geri çekilme yaşandı fakat yükseliş öncesi tekrar bir direnç ile karşılaştı. Bir süre 0,37- 0,39 dolar seviyelerde bir süre duraksama yaşadı.

Ay başından bu yana farklı dalgalanmalar fiyatı ufak ufak büyümeye iterken Ripple için yeni bir kritik eşik olan seviyelere doğru yaklaştı. Varlık haber yazılırken 0,6 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ripple için karşısında bulunan direnç noktası 0,624 dolara iyice yaklaştı. Ripple için bu eşikten ret talebi görmek geri çekilmeyi tekrar yaşatabilir. Fib düzeltme noktaları da bir süre için yaşanan ortalama 0,384 dolarlık duraksama anının Ripple için bir yerel destek olabileceğini gösteriyor.

Teknik Göstergeler

0,385 dolar seviyesinde destek bulan varlık bir süre artışı kendisinde bulsa da 10 Şubat tarihine kadar ciddi bir satış ortamının baskısında kaldı. Fiyatı aşağı baskılayan durumdan ise XRP boğaları galip gelmiş görünüyor ki bu durum sonrası dahi varlık 0,55 dolar bandını tekrar zorlamaya geçti.

Gün içinde 0,64 dolara kadar yükselen varlık söylenildiği gibi 0,624 dolarda kendisi için bir direnç ile karşılaştı. Kısmi bir direnç tepmesi olsa da Ripple için bu direnç noktasının aşılması imkânsız değil. Özellikle son saatlik verilerde olumlu göstergeler bulunuyor.

SAR verileri son saatlik verilerde alış sinyallerini arttırdı. Bununla beraber RSI verileri öğlen saatlerinde dip değerlere ulaşmışken şu an için nötr seviyenin üzerinde bir artış gerçekleştirdiği görülüyor.

Kaynak: Tradingview

MACD verileri, CMF indikatörü de olumlu yönde hareket sağlıyor. Dengeli işlem hacmi verileri ise özellikle son 3 gündür artış gösteren bir başka parametredir. Bu da fiyat artışında bir karar verme etkisi yapıyor. Stokastik RSI verileri 0,64 dolara ulaşan günlük Ripple değeri sırasında aşırı satım bölgesine inmişti fakat toparlanma yaşıyor ve yükselişini sürdürüyordu.

Kaynak: Tradingview

Muhtemel Seviyeler

Ripple için görünen ve en muhtemel aşılası direnç öncelikle 0,624 dolar seviyesidir. Bu seviyenin aşılması daha önce de terst ettiği 0,75- 0,78 dolar seviyelerine giden yolda daha sonra da test ettiği 0,69 dolar seviyesi önem taşıyor.

Bu seviyelerden başarı çıkması durumunda ilk olarak 0,78 doları tekrar test etmesi ve sonrasında 0,90 doları zorlaması gerekecektir. Bu seviyeler 1 dolar için geçilmesi gerek muhtemel seviyeler. Bu seviyelerin aşılmasında satış baskısının Boğalar tarafından kontrol edilmesi gerekmekte. Karlılık etrafında satışın baskılanması veya dirençlerden geri dönmesi fiyatı aşağılara çekecektir.

Kısa ve Uzun Vade Neler Bekleyebilir?

Ripple kısa vadede toparlanma sinyallerini gösteriyor. Önümüzdeki günler için boğa aktivitesi ve 0,62 doların desteklenmesi fiyatı bir süre daha yukarıya taşıyabilir. En son duyurulan Ripple kurucu ortaklarında Jed McCaleb tarafında piyasaya milyonlarca dolar pompalanması tekrar ripple için gözlerin üzerine çevrilmesine neden oldu. Bu olayla birlikte yatırımcıların satın alma bölgesi için arayışları da arttı. Ripple boğalarının ayılara karşı durması fiyatı uzun vadede tekrar 0,75 doların aşılmasını destekleyebilir. Fakat aksine ayıların üstünlüğünde fiyat aşağı çekilere 0,54 dolar seviyelerine inebilir. Bu da yeni yatırım imkanları için alış sinyallerini doğuracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın