Ripple (XRP) Kısa Vade Fiyat Tahmini: 2,15 Dolar Hedefi Kapıda

0

Nisan ayı ortasında 2 dolara yaklaşan fiyatı sonrası Ripple (XRP) düşüşünü 25 Nisan’a kadar sürdürmüş ve 0,93 dolara kadar gerilemişti. Ancak fiyat destek alanını doğruladıktan sonra artış sürdüren bir ivme yakaladı. Fiyat o tarihten bu yana %85’e yakın artış gördü ve günün erken saatlerinde 1,75 doları test etti.

Ripple için 4 saatlik grafiklere bakıldığında fiyat 1,67 dolar direncinde destek göremedi ve bir miktar geri çekilmeye tanıklık etti. 1,57 dolardan işlem gören varlık için ise hala tekniklerde güçlü bir yükselme arzusu görülüyor. Bu geri çekilme dikkate alındığında birkaç günlük hızlı yükselişin getirdiği boğa yorgunluğu olduğu da söylenebilir. Ancak geri çekilme durumun tersine bir alım fırsatı ve toparlanma için de fırsat sundu.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Doğru

Teknik göstergelerdeki olumlu duruş fiyatı 1,618 uzatma seviyesi olan 1,88 doları test etmeye gideceğini destekliyor. Fiyat önümüzdeki süreçte bu noktayı test etmeye kalkacaktır. Öte yandan 2018 yılında zirve seviyesine ulaşan Ripple, 1,80 dolar ve 2,15 dolar aralığında bir talep bölgesi bulunuyor. Bu da beklenen yükselişlerin bu talep alanını bir sonraki hedef sırasına yerleştiriyor.

Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD

XRP rallisindeki bu tutum, SEC davasıyla da paralellik gösteriyor. Davanın seyrinin fiyat üzerindeki etkisi yaygın bir söylem ve yatırımcılar bu bağlamda hedeflerini her geçen gün arttırıyorlar. Söz konusu davanın fiyata etkisi beklenen bir durum ve bu durumun yönünü tahmin etmek şimdiden imkansıza yakın ancak talep alanını olan 2,15 dolar üzerinde güçlü bir kapanış fiyatın ATH seviyesi olan 3,30 doları teste götürecek fırsatı bulacaktır.

Son olarak fiyatın yükselme arzusu sürse de bu beklentinin gerçekleşmesinde talep faktörü unutulmamalı. Fiyatı yükselişinde kesişim noktası bu alanda ve yeterli talebin olmaması fiyatı azalan bir kanala ve konsolide bir duruma sokabilir. Yerel destek seviyesi 1,53 doların kaybedilmesi fiyatı derinleşen bir düşüşe sürükleyebilir ve düzeltme seviyesi 1,31 dolara indirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın