Ripple (XRP) Kısa Vade Fiyat Tahmini: 2,15 Dolar Hedefi Kapıda

Nisan ayı ortasında 2 dolara yaklaşan fiyatı sonrası Ripple (XRP) düşüşünü 25 Nisan’a kadar sürdürmüş ve 0,93 dolara kadar gerilemişti. Ancak fiyat destek alanını doğruladıktan sonra artış sürdüren bir ivme yakaladı. Fiyat o tarihten bu yana %85’e yakın artış gördü ve günün erken saatlerinde 1,75 doları test etti.

Ripple için 4 saatlik grafiklere bakıldığında fiyat 1,67 dolar direncinde destek göremedi ve bir miktar geri çekilmeye tanıklık etti. 1,57 dolardan işlem gören varlık için ise hala tekniklerde güçlü bir yükselme arzusu görülüyor. Bu geri çekilme dikkate alındığında birkaç günlük hızlı yükselişin getirdiği boğa yorgunluğu olduğu da söylenebilir. Ancak geri çekilme durumun tersine bir alım fırsatı ve toparlanma için de fırsat sundu.

Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Doğru

Teknik göstergelerdeki olumlu duruş fiyatı 1,618 uzatma seviyesi olan 1,88 doları test etmeye gideceğini destekliyor. Fiyat önümüzdeki süreçte bu noktayı test etmeye kalkacaktır. Öte yandan 2018 yılında zirve seviyesine ulaşan Ripple, 1,80 dolar ve 2,15 dolar aralığında bir talep bölgesi bulunuyor. Bu da beklenen yükselişlerin bu talep alanını bir sonraki hedef sırasına yerleştiriyor.

Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD

XRP rallisindeki bu tutum, SEC davasıyla da paralellik gösteriyor. Davanın seyrinin fiyat üzerindeki etkisi yaygın bir söylem ve yatırımcılar bu bağlamda hedeflerini her geçen gün arttırıyorlar. Söz konusu davanın fiyata etkisi beklenen bir durum ve bu durumun yönünü tahmin etmek şimdiden imkansıza yakın ancak talep alanını olan 2,15 dolar üzerinde güçlü bir kapanış fiyatın ATH seviyesi olan 3,30 doları teste götürecek fırsatı bulacaktır.

Son olarak fiyatın yükselme arzusu sürse de bu beklentinin gerçekleşmesinde talep faktörü unutulmamalı. Fiyatı yükselişinde kesişim noktası bu alanda ve yeterli talebin olmaması fiyatı azalan bir kanala ve konsolide bir duruma sokabilir. Yerel destek seviyesi 1,53 doların kaybedilmesi fiyatı derinleşen bir düşüşe sürükleyebilir ve düzeltme seviyesi 1,31 dolara indirebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.