Ripple (XRP) İlgisi Yeniden Arttı! Hedef 1 Dolar Mı?

Ripple ile SEC arasındaki yasal mücadele devam ederken, XRP fiyatı olumlu bir etki gördü.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Yargıç Sarah Netburn, 20 Mart’taki son duruşmada borsaların XRP’yi yasadışı olarak satıp satmadığını sordu. SEC için kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, borsaların “Bölüm 4” hükümleri kapsamında muaf tutulduğunu belirterek buna yanıt verdi.

Bu gelişmenin ardından, “RelistXRP” hashtag’i ABD, Avustralya, Hollanda ve token’ının önemli ölçüde ilgi gördüğü diğer ülkelerde Twitter’da trend oldu. Dogecoin gibi, XRP fiyatı çoğunlukla perakende odaklı görünüyor ve sosyal medya bu noktada daha etkili hale geliyor.

Söz konusu gelişme XRP’yi destekliyor gibi görünüyor. Fakat, hiçbir büyük borsa XRP alım satımını beklemeye alma veya listeden çıkarma kararını iptal etmedi. Konuyla ilgili tartışmalar devam ediyor. Borsaların CEO’ları, konu yasal bir durum olduğunda riskten kaçınıyorlar.

XRP Fiyatında Son Durum

XRP fiyatı, aşağıdaki grafikte görüleceği üzere ters bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Adından da anlaşılacağı gibi desen, baş ve omuz deseninin tersine çevrilmesidir. Söz konusu oluşum, başın en derin kısmı ile “boyun çizgisi” arasındaki mesafenin 0.62 dolar olarak ölçülmesiyle belirlenen %72’lik bir artış öngörüyor. Bu hedef, XRP fiyatını 1.08 dolara yerleştiriyor.

Ripple ve SEC davası, yukarıda belirtilen teknik oluşum için kırılmayı belirlemede çok önemli bir rol oynayacak. Son haberler XRP fiyatını %25’ten fazla yükseltti. Bir başka olumlu gelişme, fiyatı 0.62 dolar seviyesine göndermek için yeterli olabilir. Dogecoin gibi, büyük bir kalabalık XRP fiyatını 1 dolar aralığına itebilir. 1 Şubat’taki Telegram pump etkinliği ve Dogecoin’in Ocak ile Şubat aylarının başlarındaki muazzam dalgalanması, bu yükseliş görüşünü destekliyor. Bu yükselişlerin ikisi de FOMO temelliydi.

Yukarı hedef 1.08 dolar iken, yatırımcıların günlük grafikte Momentum Reversal Indicator (MRI) tarafından yanıp sönen “önleyici tepe” sinyalinin farkında olmaları gerekiyor. Bu sinyal, piyasa katılımcılarını son %28’lik artış trendinin sona erebileceği konusunda uyarıyor. XRP fiyatı 0.40 dolar’ın altına düşerse, ters baş-omuz modeline geçersiz kalacaktır. Bu senaryoda, Ripple %20 düşerek 0.37 dolar’a gerileyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.