Ripple (XRP) İçin Büyük Gün! Taraflar Bugün Yeniden Bir Araya Geliyor

0

Çok sayıda analist, Nisan ayı için bir “altcoin sezonu” öngördü ve piyasanın şu an ki konumu bu öngörüyü destekler nitelikte. İlk 30 içinde en iyi performans gösteren altcoin’lerin başında şu anda XRP bulunuyor. Fiyat, son 24 saat içinde %21’in üzerinde arttı ve şu anda 0.88 dolar’dan işlem görüyor.

Bunun olası bir nedeni, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davadaki bugünkü duruşma gibi görünüyor. Ripple’ın, Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmayanlar olarak sınıflandırılmasına ilişkin SEC belgelerinin ifşa edilmesi talebini tartışmak için bugün bir telefonla keşif konferansı düzenlenecek.

Dahası, XRP topluluğu, SEC’in bugün borsalar veya perakende yatırımcılar gibi XRP satan üçüncü tarafların SEC tarafından gelecekteki herhangi bir faaliyet için dava edilemeyeceğini açıklığa kavuşturacağını umuyor. Böyle bir durumda, ABD’li müşteriler için XRP alım satımını askıya alan tüm borsalar ve yatırım fonları büyük olasılıkla bir veya iki hafta içinde işlem yapmaya devam edecek. Sonuç olarak, XRP fiyatı, toplulukta son zamanlarda birkaç kez dile getirildiği gibi, “Coinbase etkisi” ne benzer güçlü bir pump yaşayabilir. Bu nedenle pump, SEC’in bugün netlik sağlayacağına dair bir spekülasyon gibi görünüyor.

Ancak bunun gerçekten olup olmayacağı şu an belirsiz. SEC, avukat John E. Deaton’ın müdahale talebine cevabında, iki yönlü bir strateji izlediğini nispeten açık bir şekilde ortaya koydu. Dahası SEC, Deaton ve müdahalecilerin XRP’nin “spekülatif ticaretini sürdürmek” için yalnızca kripto borsalarına başvurmakla ilgilendiğini iddia ediyor.

Özetle gözler bugün gerçekleşecek davada, duruşmaya dair gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın