Ripple (XRP) Fiyatında Yukarı Yönlü Yeni Bir Kırılma Mümkün Mü?

Ripple’ın XRP token’ı, FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) tüm kripto para birimi piyasasını etkilemiş gibi göründüğü için yüksek bir dalgalanma dönemi yaşıyor. XRP fiyatı, 0.44 dolardan 0.66 dolara kadar %50’den fazla yükseldi.

Bugün sabahın erken saatlerinde XRP fiyatı, harekete geçmeden önce gün içi en düşük seviyesi olarak 0.54017 dolar’a kadar düştü. Satış baskısı hafifledikçe, XRP istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı ve tekrar 0.6 dolar seviyesine yükseldi.

Yazının kaleme alındığı sırada, üçüncü en büyük kripto para birimi %3.61 kazançla 0.60049 dolar’dan işlem görüyor. XRP’nin önünde 0.6449 dolar’lık ilk büyük direnç seviyesi yer alıyor. Uzatılmış bir ralli durumunda, Ripple’ın XRP’si 0.70 dolar’lık direnci test edebilir. İkinci büyük direnç 0.7114 dolar seviyesinde bulunuyor. 0.60 dolar seviyesinde tutunamamak, ilk büyük destek seviyesi olan 0.5261 dolar’ı tekrar resme getirebilir.

XRP, daha yüksek seviyelere doğru ilerliyor gibi görünse de, yeni yıllık en yüksek seviyelere ulaşmadan önce kısa vadeli bir geri çekilmeye mahkum olabilir.

Başka Bir Yukarı Hareket Mümkün Mü?

Özellikle Ripple (XRP) sahibi olanlar başka bir kırılmanın mümkün olup olmadığını merak ediyor. Popüler trader ve kripto analisti MagicPoopCannon, kripto pazarının ivmesini sürdürmesi şartıyla XRP’den güçlü bir performans bekliyor. Twitter’da görüşünü şu şekilde dile getirdi:

“XRP, son 7 günde olumsuz performans gösteren ilk 10 kripto para birimidir. Bu ilk başta olumsuz görünse de, güçlü ralliden sonra 0.90 dolar’dan 0.558 dolar’a kadar çok sağlıklı bir geri dönüş gördük. Genel piyasa yükselmeye devam ederse Ripple patlamaya devam edebilir.”

Burada her şeyden önce, ifadenin çok güçlü bir “koşulu” olduğuna dikkat edilmelidir. MagicPoopCannon, yükselen bir pazar ön koşulunun olması gerektiğini açıkça söyledi. Genel pazarda artışla birlikte bir varlıktaki artış “doğal” olmalıdır. Diğer bir deyişle: Genel piyasa yükseldiğinde yükselmeyen bir kripto para birimi veya başka bir varlık satın alan herkes muhtemelen kötü bir seçim yapmıştır. Aksine, belirleyici soru, Ripple (XRP) gibi tek bir para biriminin genel piyasadan daha iyi performans gösterip gösteremeyeceğidir. Durum böyleyse, yatırımcı yine iyi bir seçim yapmıştır, çünkü kriter olarak kabul edilen piyasayı geride bırakmayı başarmıştır. Bu nedenle, Bitcoin momentumunu sürdürürse, yatırımcıların Ripple’ın fiyatında daha fazla artış beklemesi muhtemeldir.

Ayrıca, Flare Network’ten Spark Token Airdrop’un bir parçası olarak, Ripple’a olan genel ilgi ve talebin önemli ölçüde arttığını da belirtmeliyiz. eToro’dan alınan aşağıdaki verilerin gösterdiği gibi, XRP’den bahseden tweetler 30 günlük ortalama %152 arttı. Büyük olasılıkla, birçok yeni gelen yatırımcı kripto para birimini ilk kez duymuştur ve bu, orta vadede Ripple’da (XRP) daha fazla olumlu ivme sağlayabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.