Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum!

Bitcoin‘in (BTC) oldukça önemli bir seviye olan 50.000 dolar’ın üzerine çıkmasıyla, bugün bazı kripto paralar kısa vadeli bir düşüşe geçti. Ripple’ın XRP token’ı da bunlardan biri. 13 ve 14 Şubat’ta 0.6 dolar seviyesine yükseldikten sonra XRP, son iki gün içinde 0.5 dolar civarında işlem görüyor.

XRP dün, satış baskısıyla başa çıkamadı ve oldukça güçlü bir destek seviyesinin altına düştü. Günün sonunda, XRP fiyatı 0.50 dolar’lık psikolojik seviyeyi aştı, gün boyunca 0.50 dolar seviyesinin üzerinde bir yer kazanmaya çalıştı. Düşüş ivmesi tekrar ederse, fiyat 0.45 dolar desteğine geri dönebilir.

Ayrıca 22 Şubat’ta, SEC ve Ripple, şirket aleyhine açılan davada sonraki adımlara karar vermek için bir duruşma öncesi konferans düzenleyecek. XRP yatırımcıları Ripple ve SEC arasındaki duruşma öncesi konferansla ilgili olumlu veya olumsuz haberleri bekledikçe, panik satış veya düşük ticaret olasılığı nedeniyle de fiyatta düşüş yaşanabilir.

Bunların yanında kripto hareketlerini takip eden Whale Alert, son on altı saat içinde üç transferde 30 milyon XRP’nin hareket ettiğini tespit etti. Bu miktarın fiat cinsinden karşılığı ise 16.265.780 dolar.

Bu işlemlerden ikisi, XRP’ye bağlı Ripple fintech devi ve şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen tarafından gerçekleştirildi. Ripple’ın yüksek profilli yöneticisi, Binance borsasına on milyon XRP aktardı. Ripple ise, aynı miktarda XRP token’ını Meksika’daki ODL ortağı Bitso’ya bağladı. Veriler, Bithomp XRP analiz web sitesinden geldi.

Üçüncü işlem Crypto.com’un Binance’e on milyon XRP aktarmasıydı.

Son olarak XRP, piyasa değerine göre ADA 5. ve Polkadot 4. sırada kalırken 6. sırada yer alıyor. XRP ile bu iki coin arasındaki piyasa değeri arasındaki boşluk giderek artıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.