Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum!

0
324

Bitcoin‘in (BTC) oldukça önemli bir seviye olan 50.000 dolar’ın üzerine çıkmasıyla, bugün bazı kripto paralar kısa vadeli bir düşüşe geçti. Ripple’ın XRP token’ı da bunlardan biri. 13 ve 14 Şubat’ta 0.6 dolar seviyesine yükseldikten sonra XRP, son iki gün içinde 0.5 dolar civarında işlem görüyor.

XRP dün, satış baskısıyla başa çıkamadı ve oldukça güçlü bir destek seviyesinin altına düştü. Günün sonunda, XRP fiyatı 0.50 dolar’lık psikolojik seviyeyi aştı, gün boyunca 0.50 dolar seviyesinin üzerinde bir yer kazanmaya çalıştı. Düşüş ivmesi tekrar ederse, fiyat 0.45 dolar desteğine geri dönebilir.

Ayrıca 22 Şubat’ta, SEC ve Ripple, şirket aleyhine açılan davada sonraki adımlara karar vermek için bir duruşma öncesi konferans düzenleyecek. XRP yatırımcıları Ripple ve SEC arasındaki duruşma öncesi konferansla ilgili olumlu veya olumsuz haberleri bekledikçe, panik satış veya düşük ticaret olasılığı nedeniyle de fiyatta düşüş yaşanabilir.

Bunların yanında kripto hareketlerini takip eden Whale Alert, son on altı saat içinde üç transferde 30 milyon XRP’nin hareket ettiğini tespit etti. Bu miktarın fiat cinsinden karşılığı ise 16.265.780 dolar.

Bu işlemlerden ikisi, XRP’ye bağlı Ripple fintech devi ve şirketin kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen tarafından gerçekleştirildi. Ripple’ın yüksek profilli yöneticisi, Binance borsasına on milyon XRP aktardı. Ripple ise, aynı miktarda XRP token’ını Meksika’daki ODL ortağı Bitso’ya bağladı. Veriler, Bithomp XRP analiz web sitesinden geldi.

Üçüncü işlem Crypto.com’un Binance’e on milyon XRP aktarmasıydı.

Son olarak XRP, piyasa değerine göre ADA 5. ve Polkadot 4. sırada kalırken 6. sırada yer alıyor. XRP ile bu iki coin arasındaki piyasa değeri arasındaki boşluk giderek artıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın