Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum! XRP Satın Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ripple’ın XRP’si, kripto para birimi endüstrisinin sürekli suçlu bulunan ve tabiri caizse azarlanan varlığı. Dijital varlık, SEC’in San Francisco merkezli fintech girişimine karşı açtığı davanın neden olduğu paniğin ortasında bir haftadan kısa bir sürede değerinin neredeyse yarısını kaybetti. Kripto topluluğu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçtiğimiz günlerde Ripple ve iki yöneticiye karşı dava açmasının ardından Ripple ve token varlığı XRP’ye ne olacağı konusunda son derece meraklı.

XRP, günlük bazda %6’nın üzerinde düşüşle 0.29 dolar’dan işlem görüyor. Varlık, 13.2 milyar dolarlık mevcut piyasa değeri ve günlük ortalama 9.5 milyar dolar’lık işlem hacmi ile küresel kripto para piyasası sıralamasında dördüncü sıraya düşmüş durumda.

Daha önce bildirdiğimiz üzere, birkaç kripto para borsası, Ripple‘ın yasal sorunları hakkındaki endişeleri gerekçe göstererek XRP ticaretini durdruma kararı aldı. Mahkeme XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verirse, alım satım platformları onu perakende yatırımcıların kullanımına sunmakla suçlanabilir.

Bistamp, XRP ticaretine sınırlamalar getiren son borsa. Bunun yanında en dikkat çekeni oldu. Şirket Twitter’da yaptığı açıklamada, ABD merkezli müşterilerin Ocak 2021’den itibaren XRP ticareti yapmalarına veya yatırmalarına izin verilmeyeceğini duyurdu. Bistamp’ın kararı XRP’nin yukarı yönlü düzeltmesini durdurdu ve fiyatı 0.30 dolar’ın altına düşürdü.

Önemli Seviyeler

Teknik açıdan XRP, günlük EMA200’e yerleşti. Bu kritik engel, Haziran 2020’den bu yana XRP’nin satışını sınırlandırıyor. Eğer kırılırsa gelen satış, 0.21 dolar’dan eski kanal desteğine odaklanarak ivme kazanabilir. Fiyat, 23 Aralık’ta bu bölgeye dokundu, ancak güçlü kar elde etme faaliyetinin ortasında toparlanmayı başardı. Şu an için XRP’nin, 0.45 dolar’ın altında kaldığı için düşüş eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla birlikte, başlangıçtaki düşüş baskısını hafifletmek ve 0.35 dolar (günlük EMA100) ile 0.45 dolar’a doğru bir yükselişe izin vermek için 0.32 dolar’ın üzerinde sürdürülebilir bir hareket başlatması gerekiyor.

Analistler Ne Düşünüyor?

Ripple topluluğunun merak ettiği konulardan biri de XRP almak için doğru zamanın gelip gelmediği. Popüler kripto para analistlerinden Dr. Hardfork (a_hardfork) bir twitter kullanıcısından gelen “Ripple almak için en uygun zaman ne zaman?” sorusuna karşı şu cevabı verdi:

“XRP ne zaman alınmalı? İşte çok zor bir soru. 20-25 cent arasında toplamak mantıklı ama 2-3 sene bekleten coin. Bir vurgun yaptılar. Bir daha ki vurgun 5-6 ay bekletebilir.”

Yine kripto topluluğunun yakından takip ettiği trader Barış Büyüktaş (@barisbuyuktass) sadece XRP değil genel olarak altcoin piyasasına yatırım yapmak için doğru zaman olup olmadığını değerlendirdi. Büyüktaş konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“3 yıl önce Btc 28k olduğunda neo, eos, eth, xrp kaç dolar olacak deselerdi şu an ki fiyatlarının minimum 3 katlarını söylerdim. Durum baya kötü. Yani bir altboğa sinyali gelmeden altcoin alıp beklemekte mantıksız. Şuan BTC bazlı grafiği iyi olan coin’lere yönelmek daha mantıklı.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.