Aralık 7, 2020

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum ve Takip Edilmesi Gereken Önemli Seviyeler!


Son güncellenme : 07.12.2020 - 08:11

XRP Pazartesi gününün erken işlemler seansında gün içi %1.20 düşüşle 0.6151’e geriledi. Hala 0.6 doların üzerinde hareket ediyor ve tıpkı Bitcoin gibi sakin fiyatıyla konsolidasyona karar vermiş gibi görünüyor.

Bunun yanında kripto para birimi, önceki iki günün toparlanmasını iki haftalık simetrik bir üçgen içinde hareket ettiriyor.

0.5788’lik ayın başlangıcını izleyen XRP satıcıları aktif hale gelirken, belirtilen üçgenin şu anda 0.5662 olan destek çizgisi daha sonra ayılara meydan okuyabilir. Ayrıca, 21 günlük 0.5392 SMA seviyesinin, 0.5662’yi geçen ekstra bir dezavantajlı filtre sunduğuna dikkat edilmelidir. Bu arada, üçgenin direnç çizgisinin şu anda 0.6430 civarında olan yukarı yönlü bir açıklığı, aylık en yüksek değeri olan 0.6815’e yaklaştırabilir. XRP boğalarının 0.6815 seviyesini geçtiği bir durumda, Kasım ayı sonlarında 0.7845 civarında işaretlenen tüm zamanların zirvesi takip edilebilir.

Bunların yanında bir de yaklaşan airdrop var. Dünde bildirdiğimiz üzere 12 Aralık günü elinde XRP bulunduranlar yatırımcılara Spark adlı coin dağıtılacak. Bu ödülden faydalanmak isteyen çok sayıda yatırımcının XRP alımı yapacağı ve fiyatı olumlu etkileyeceği düşünülüyor. Bazı analistler 12 Aralık’tan sonra da ödüllerin alınmasıyla satış baskısı oluşup fiyatın düşebileceğini tahmin ediyor.

Crypto X (@xcryptoxx) isimli trader ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada kendi beklentilerini paylaştı. “XRP düşen trendin ucunda bekliyor. Bir kıvılcım lazım, ama ondan da ötesi 0.64 seviyesi bence kilit seviye orası ve ora aşılırsa artık 2. ayak başladı diyebiliriz gibi duruyor.” ifadelerini kullanan trader ayrıca aşağıdaki grafiği paylaştı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?