Ocak 10, 2021

Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum ve Analistlerin Görüşleri

Piyasa değeri açısından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP, bugün erken saatlerde 0.30 dolar’a kadar gerilemişti. Fakat sonra bir kez daha 0.33 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Genel olarak kripto para piyasanın canlanmasından yararlanan kripto para birimi, SEC’in bağlı şirket Ripple‘a yönelik suçlamalarından sert bir şekilde yara aldıktan sonra nihayet kalıcı bir rahatlama rallisi içerisine girmiş gibi görünüyor.

XRP günlük fiyat grafiği, kripto paranın uzun vadede yaklaşık 0.20 dolarlık bir destek seviyesinden yükseldiğini gösteriyor. 14 günlük SMA trend çizgisi 0.20 ila 0.30 dolar seviyelerinin arasında ve 50 günlük SMA, kriptonun satış baskısı altında olmadığını açıklığa kavuşturmak için piyasanın değer ticaret noktasının üzerinde yer alıyor. Fiyat kuzeye doğru hareket ettiği için, yakın zamanda bir yükseliş eğiliminin yeniden başladığını görme olasılığımız var ama bir süre fiyat konsolidasyona girebilir. Yani bir süre yatay hareket ettiğini görebiliriz.

Analistler Ne Düşünüyor?

Bilindiği üzere Ripple’ın büyük bir merakla takip edilen bir davası var. Davanın seyri ister istemez fiyatı da etkiliyor. Daha da önemlisi dava sonucunun ne olacağı. Kripto para topluluğunun önemli isimlerinden Dr. Hardfork, Twitter üzerinden kendisine yöneltilenDava durumu ile ilgili beklentin neler?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Xrp sec ile uzlaşacak ve fiyatı uçacak diye bekliyorum.”

Böyle bir gelişme fiyatı yukarıya doğru taşıyabilir. Ama henüz konuyla ilgili bir netlik olmadığı için yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var. Bunun yanında yakın vadede fiyatın nasıl değişeceğine dair Vuca Borsa şirketinde analist olan Kamile Uray, aşağıdaki “stoplu takip ediyoruz” notuyla birlikte şu yorumu yaptı:

“XRP de tobo oluşuyor mavi hareketi yaparsa  40-47 dirençlerimiz. Siyah düşeni kırdığında rahatlayacaktır. Kutu altı kapanışlar tekrar bir dip denemesine sebep olur.”

TradingView

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?