Ripple (XRP) Fiyatında Düşüş! Düşüş Devam Edecek Mi?

Ripple, Kasım ayında 0.92 dolar’a hızlı bir çıkış yaptı ancak yükseliş trendini sürdüremedi. Üçüncü en büyük kripto para birimi, hafta boyunca 0.6 doların üzerinde sabit kaldı, ancak yazının kaleme alındığı sırada, belki de Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’in sebep olduğu, yaşanan muazzam satış baskısı nedeniyle 0.5 dolar aralığına geriledi.

Jed McCaleb XRP Satışları Arttı

Ripple’ın kurucu ortağının yaklaşık 3.8 milyar XRP’ye sahip olduğu düşünülüyor. Token fiyatı yükselirken, günlük işlem hacmi de yükseldi ve McCaleb’in satış oranını artırmasına izin verdi. Kurucu ortkala Ripple arasında 2016 yılında imzalanan bir anlaşma, kurucu ortağın ortalama günlük XRP hacminin %1’ine kadar satış yapmasına izin veriyor.

Ünlü bir analist olan Leonidas Hadjiloizou’ya göre McCaleb, hacim arttıkça satışları artırmayı tercih etti. Bir noktada, 9.9 milyon XRP satıldı ve bu kurucu ortak tarafından yapılan en yüksek günlük satış oldu. Bu kadar yüksek oranlarda satışa devam etmesi durumunda, McCaleb’in XRP cüzdanı yaklaşık 380 gün içinde tükenecek. Hadjiloizou durumu şu şekilde açıkladı:

“Jed ve Ripple arasındaki anlaşmaya göre, sattığı miktarın her hafta (her Pazar) değiştiğini unutmayın. Bu, önümüzdeki altı günün her biri için bu miktarı satacağı anlamına gelir.”

Diğer ünlü analistler, bu satışların XRP üzerinde baskı oluşturduğuna inanıyor. Mati Greenspan geçmiş dönemde yaptığı bir açıklamada, “bir token’ın toplam dolaşımdaki arzının %2’sinden fazlasını, fiyatı en azından biraz etkilemeden satmanın mümkün olmadığını” belirtti.

XRP, Cuma günü sizlerle paylaştığımız üzere simetrik bir üçgen modelinin altında düzeltme yaşadı. Token, yazı yazılırken 0.59 dolar’dan işlem görürken, destek 0.55 dolar olarak belirlenmiş gibi görünüyor. Ancak Ripple günü 0.6 dolar’ın altında kapatırsa, büyük düşüşler yaşanabilir. Diğer taraftan, XRP günü 0,6 dolar’ın üzerinde kapatırsa ve yükselen trend çizgisinin üzerindeki pozisyonu geri kazanırsa, iyileşme devreye girebilir. 0.6 dolar’ın üzerinde alım satım yapmak, daha fazla alıcıyı pazara katılmaya teşvik eder ve muhtemelen 0.7 dolar ve 0.75 dolar’lık diğer direnç seviyelerini hedeflemek için yeterli hacim yaratır.

Son olarak kurucu ortağın rekor miktarda satış yaptığının altını çizmekte fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.