Ripple (XRP) Fiyatında Düşüş Devam Ediyor! Sırada Ne Var?

Yakın tarihli bir tweet’te, Galaxy Digital CEO’su ve kurucusu Mike Novogratz, SEC’den beklenen davanın XRP için iyi sonuçlanmayabileceğini söyledi. Bunun yanında, kripto topluluğa SEC’in Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymetler olmadığını zaten kabul ettiğini hatırlattı. Bugün manşetlerde yer alan Ripple gelişmesine dair güncel detaylar haberimizde.

Bugün kripto topluluğunun gündeminde Ripple (XRP) davası var. SEC’in Ripple’a dava açmak için hazırlık içinde olduğu iddiası, hem XRP fiyatını etkiledi hem de birçok topluluk üyesini karşı karşıya getirdi.

Bitcoin ve Ethereum destekçisi Mike Novogratz, ABD düzenleyici SEC’in Ripple’a, CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO’su Chris Larsen’e dava açmayı planladığı haberlerlerini Twitter’da yorumladı. Şirket ve bu iki yüksek profilli yönetici, Ripple’a bağlı bir token olan XRP’nin yasadışı satışı nedeniyle dava edilecek. Daha önce, yatırımcılar Ripple’a karşı XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak satmakla suçlayarak dava açmıştı.

Novogratz, SEC’den beklenen yasal işlemin ardından XRP’nin olası sonuçları hakkındaki görüşünü paylaşmadı. Bununla birlikte, paylaştığı tweet’inden, XRP ve 2017’de piyasaya sürülen diğer altcoin’ler için iyi bir şey beklemediği anlaşılıyor. Novogratz tweet’inde, topluluğa en büyük iki kripto para biriminin (Bitcoin ve Ethereum) menkul kıymet olmadığının SEC tarafından onaylandığını hatırlattı.

“Bunun XRP veya 2017’de piyasaya sürülen diğer coin’ler için ne anlama geldiği konusunda henüz yorum yapmasam da, BTC ve ETH’nin SEC geçişi var gibi görünüyor. Clayton’ın bunu yapmak için yıllarca beklemesini garip buluyorum.”

Davayla ilgili bilgiler Wall Street Journal tarafından yayınlandı ve henüz düzenleyici kurum tarafından onaylanmadı.

XRP, SEC haberlerinde yüzde 10 değer kaybetti ve düşmeye devam ediyor. Basın zamanında, kripto para 0.4686 dolar’dan işlem görüyor. Bunun yanında, kripto para yatırımcıları XRP’nin bir sonraki adımda nereye gideceği konusunda farklı düşüncelere sahip.

Bazıları, Ripple daha önce düzenleyici engellerle karşılaştığı için bunun fiyat üzerinde çok büyük bir etkisi olmayabileceğini söylüyor. Diğerleri, XRP’nin sonuç olarak durgunlaşmaya devam edebileceğine inanıyor. Popüler analisti Michael van de Poppe, ağır bir geri çekilmenin muhtemel olduğunu vurguladı. Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“XRP, 0.45 dolar aralığını üçüncü kez test ediyor, sürekli olarak daha düşük zirveler yaparken daha fazla düzeltme arıyor. Böylesine bir etki dalgasından sonra daha az volatilite ve düzeltme görmek çok doğal.”

Bununla birlikte, diğer uzmanlar, düzenleyicilerin ağır darbeli yaklaşımının XRP etrafındaki olumsuz piyasa duyarlılığını artırabileceğini ve fiyatı daha da aşağı çekebileceğini savunuyor. Aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, SEC davasının haberi ortaya çıktıkça XRP ile ilgili duyarlılık dibe vurdu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.