Ripple (XRP) Fiyatı, Yasal Belirsizliğe Rağmen Toparlanıyor: Bu Göstergelere Dikkat!


Son güncellenme : 12.01.2021 - 10:10

Ripple, 0.26 dolar’lık son desteğin toparlanmasının ardından %5 değer kazandı. Şu anda XRP, onu kitlesel olarak daha yüksek fiyat seviyelerine, hatta belki de 0.6 dolar’a gönderebilecek bir kurtarma görevi içerisinde gibi görünüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık’ta Ripple Labs Inc.’e karşı, iki üst düzey yöneticisi olan Ripple Labs CEO’su Bradley Garlinghouse ve kurucusu Christian Larsen’i de hedef alarak kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle bir dava açtı. Dava sebebiyle, XRP’nin 0.17 dolar’a kadar gerileyerek oldukça düşük seviyeleri test etti.

SEC’in şikayeti Manhattan federal bölge mahkemesinde yapıldı, Ripple ve iki üst düzey yöneticisi 1993 Menkul Kıymetler Yasası hükümlerini ihlal etmekle suçlandı. Dava henüz sonuçlanmadı ve Ripple ile XRP’nin kaderi şu an belirsizlik içinde. XRP’nin yükseliş senaryosu, Santiment’in ağ büyümesi de dahil olmak üzere çeşitli on-chain verileriyle güçlendirildi. 28 Aralık’tan bu yana, XRP platformuna katılan yeni adreslerin sayısı önemli ölçüde arttı ve 8 Ocak’ta 7.526’ya ulaştı. Son birkaç gün içinde küçük bir geri çekilme kaydedilse de, iyileşme devam ediyor ve yeni adresler şu anda 6.900 seviyesinde. Bir varlığın ağ büyümesindeki artış genellikle yükseliş sinyalidir, dolayısıyla XRP’nin daha yüksek seviyelere çıkma olasılığı var gibi görünüyor.

Santiment verilerine göre XRP balinaları da bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. 10.000-1 milyon ve 1-10 milyon XRP’ye sahip cüzdanlar 28 Aralık’tan bu yana önemli ölçüde artış yaşadı. Diğer bir deyişle balinalar, büyük bir iyileşme beklentisiyle çantalarını doldurmak için düşük fiyatlardan yararlanıyor.

Bunların yanında MVRV göstergesi de olumlu düşünmeye sevk ediyor. MVRV kripto paranın “gerçeğe uygun değerine” göre fazla değerlendiğini veya değerinin düşük olduğunu belirlemek için kullanılır. Bu gösterge verilerine göre XRP şu an aşırı satılıyor ve piyasa değerinin altında işlem görüyor; bu nedenle, iyileşme potansiyeli oldukça yüksek.

Teknik açıdan ise 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmasının, XRP için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat bu desteği savunamazsa yükseliş görünümü resimden çıkacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?