Ripple (XRP) Fiyatı, Yasal Belirsizliğe Rağmen Toparlanıyor: Bu Göstergelere Dikkat!

0
173

Ripple, 0.26 dolar’lık son desteğin toparlanmasının ardından %5 değer kazandı. Şu anda XRP, onu kitlesel olarak daha yüksek fiyat seviyelerine, hatta belki de 0.6 dolar’a gönderebilecek bir kurtarma görevi içerisinde gibi görünüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık’ta Ripple Labs Inc.’e karşı, iki üst düzey yöneticisi olan Ripple Labs CEO’su Bradley Garlinghouse ve kurucusu Christian Larsen’i de hedef alarak kayıtsız menkul kıymet satışı nedeniyle bir dava açtı. Dava sebebiyle, XRP’nin 0.17 dolar’a kadar gerileyerek oldukça düşük seviyeleri test etti.

SEC’in şikayeti Manhattan federal bölge mahkemesinde yapıldı, Ripple ve iki üst düzey yöneticisi 1993 Menkul Kıymetler Yasası hükümlerini ihlal etmekle suçlandı. Dava henüz sonuçlanmadı ve Ripple ile XRP’nin kaderi şu an belirsizlik içinde. XRP’nin yükseliş senaryosu, Santiment’in ağ büyümesi de dahil olmak üzere çeşitli on-chain verileriyle güçlendirildi. 28 Aralık’tan bu yana, XRP platformuna katılan yeni adreslerin sayısı önemli ölçüde arttı ve 8 Ocak’ta 7.526’ya ulaştı. Son birkaç gün içinde küçük bir geri çekilme kaydedilse de, iyileşme devam ediyor ve yeni adresler şu anda 6.900 seviyesinde. Bir varlığın ağ büyümesindeki artış genellikle yükseliş sinyalidir, dolayısıyla XRP’nin daha yüksek seviyelere çıkma olasılığı var gibi görünüyor.

Santiment verilerine göre XRP balinaları da bir satın alma çılgınlığı yaşıyor. 10.000-1 milyon ve 1-10 milyon XRP’ye sahip cüzdanlar 28 Aralık’tan bu yana önemli ölçüde artış yaşadı. Diğer bir deyişle balinalar, büyük bir iyileşme beklentisiyle çantalarını doldurmak için düşük fiyatlardan yararlanıyor.

Bunların yanında MVRV göstergesi de olumlu düşünmeye sevk ediyor. MVRV kripto paranın “gerçeğe uygun değerine” göre fazla değerlendiğini veya değerinin düşük olduğunu belirlemek için kullanılır. Bu gösterge verilerine göre XRP şu an aşırı satılıyor ve piyasa değerinin altında işlem görüyor; bu nedenle, iyileşme potansiyeli oldukça yüksek.

Teknik açıdan ise 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmasının, XRP için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat bu desteği savunamazsa yükseliş görünümü resimden çıkacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın