Ripple (XRP) Fiyatı Neden Yükseldi?

Bitcoin fiyatı dün 60.000 dolar’da tekrar reddedildikten sonra, kripto para piyasası bu Pazar neredeyse kırmızı hakimiyeti altında. Ancak, bu durumun bir istisnası var: XRP geçtiğimiz gün %10 civarında yükseldi ve 0.52 dolar’a kadar ulaştı.

Jeremy Hogan tarafından analiz edildiği üzere, SEC vs Ripple davasında dünkü keşif duruşması sırasında Ripple lehine iki “sürpriz bomba” ortaya çıkması söz konusu yükseliş için varsayılan nedenmiş gibi görünüyor. Sonuç olarak, XRP yatırımcıları arasında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada New York Güney Bölgesi Mahkemesi’nin nihai kararından önce, kripto borsalarının XRP’yi yeniden işleme alabileceğine dair yeni bir umut var.

SEC’in Brad Garlinghouse’un ve Chris Larsen’in kişisel mali kayıtlarını alma talebiyle ilgili olan duruşmada bir SEC avukatı, “yalnızca Ripple ve Ripple’ın bağlı kuruluşlarının” XRP’yi yasadışı olarak satabileceğini belirtti.

Jeremy Hogan, XRP’yi iki ay önce listeden çıkaran borsalar menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediği ve XRP’yi yeniden listeleyip tekrar satmaya başlasalar da ihlal etmeyecek oldukları için bunun önemli olduğunu analiz etti. Avukat ayrıca, “SEC tarafından gelen veya halihazırda alınmış bir dizi eylemsizlik mektubu talebi” olduğunu da belirtti.

Ripple ve SEC davasına 10.000’den fazla yatırımcı adına müdahale etmek için yeniden başvuruda bulunan John E. Deaton, Twitter üzerinden bu olayların Mandamus Yazısı’nı (Bir kişiyi yasal olarak tamamlamak zorunda olduğu bir görevi yerine getirmeye zorlayan bir mahkeme emridir.) doğruladığını yazdı.

Bu haber XRP topluluğunda viral oldu, şu anda Twitter’da #relistXRP hashtag’i “trend”lere girmeye çalışıyor. Bir kullanıcının bildirdiği gibi, bu durum Avustralya’da zaten işe yaradı ve trend’lere girdi.

Amerikalı kullanıcılar için XRP’nin yeniden listelenmesi umudu şu anda yükseliş beklentileri artırıyor. Çok sayıda topluluk üyesi, borsaların XRP’yi tekrar listelediğine dair ilk haber sızdığı anda XRP’nin fiyatında ani bir artış bekliyor.

Öte yandan XRP balinaları da haberlere tepki vermiş gibi görünüyor. @Xrpartisan’ın bildirdiği gibi, “XRP hesaplarının en yüksek %0,01’i bugün 37,5 milyon XRP ekledi.”

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.