Ripple (XRP) Fiyatı Neden Yükseldi?

0
364

Blockchain tabanlı ödeme firması Ripple Labs, Wyoming eyaletinde bir şirket kurulumu yaptı. Bu gelişme, şirket ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki bir dava sürecinin ortasında geldi. Bununla birlikte, Caitlin Long’un Twitter’da haberi vermesinin ardından XRP‘nin fiyatı bugün yaklaşık %15 arttı.

Wyoming, ılımlı bir kripto para birimi düzenleme çerçevesi oluşturmaya yönelik sıkı çalışmaları ile bilinen bir ABD eyaletidir. Caitlin Long söz konusu gelişmeyi duyururken, “Daha fazla kripto para şirketi, kripto para dostu yasalarımızdan dolayı Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir ikamet bölgesi olduğunu fark ediyor.” ifadelerini kullandı. Long ayrıca kayıt sayfasından yeni kuruluşun Ripple Markets WY LLC adıyla oluşturulduğu ve zaten aktif olduğu görülebilen bir ekran görüntüsü ekledi. İlk başvuru 11 Şubat 2020 tarihli görünüyor.

Ripple’ın, ana ofisi hala San Francisco olarak listelendiğinden, genel merkezini kripto dostu eyalete taşıyacak gibi görünmüyor.

Söz konusu gelişmenin Ripple ve SEC arasındaki yasal çatışmanın ortasında geldiğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, son 24 saat XRP oldukça iyi bir performans sergiledi ve bunun nedeni, Wyoming gelişmesi olabilir. Ayrıca bugün davanın ilk duruşması görülecek. Bu hareketlilikte fiyat artışını tetiklemiş olabilir.

XRP fiyatı son 24 saatte yaklaşık %15 arttığı için şu anda yaklaşık 0.6 dolar civarında işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın