Ripple (XRP) Fiyatı, ABD Hükümeti ile Bağlantısının Ardından Riskli Hale Geldi!


Son güncellenme : 18.01.2024 - 11:29

Ripple web sitesindeki yayınlanan bir iş ilanı, bu hafta XRP ekosisteminde olumsuz duyguları arttırdı. Başvuru sahipleri, şirketin Amerika Birleşik Devletleri hükümeti için “federal bir yüklenici veya alt yüklenici” olduğunu belirten bir satıra dikkat çekti.

‘Federal yüklenici’ terimi, şu anda Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin herhangi bir kurumuna hizmet sunmak için sözleşmeye dayalı bir anlaşma içinde olan bir işletme veya kuruluşu ifade etmekte.

ripple yayınladığı iş ilanıyla gündeme geldi

Ripple, dünyanın dört bir yanındaki devlet kurumlarıyla çalışma konusunda pek de yeni sayılmaz. Şirket, birçok ülkeyle çeşitli CBDC ve yerleşim ortaklıkları kurdu. Bununla birlikte, son iki yıldır uzun süredir devam eden SEC davası, XRP topluluğunun ABD’li düzenleyicilerle olan ilişkisini özellikle zorladı.

Dolayısıyla Ripple’ın ABD hükümetiyle olan bağını teyit eden bu açıklama, topluluk içinde olumsuz duyguları tetikledi.

Santiment’in Ağırlıklı Duyarlılık verileri, bir projenin olumsuzlara karşı aldığı olumsuz yorumların sayısını ölçerek bir kripto para ekosistemindeki sosyal duyarlılığı takip ediyor.

Ağırlıklı duyarlılık negatif değerlere düştüğünde, o dönemde varlığı çevreleyen tartışmaların çoğunun baskın olarak negatif olduğunu gösterir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere XRP özelinde ağırlıklı duyarlılık şu an negatif değerde olduğunu gösteriyor. XRP ekosistemindeki baskın olumsuz duygu, fiyatın kısa vadede 0,50 dolar bölgesine yaklaştığını gösteriyor.

Kaynak : FXEmpire

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?