Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Yatırımcılar Dikkat, Fiyat Geri Çekilebilir!

0

Ripple (XRP) fiyatı, 26 Kasım tarihinde 1 dolarlık psikolojik seviyenin altına gerilemişti. Bu düşüş, XRP yatırımcıları için bir alım fırsatı olarak görüldü. Ancak bu düşüşü takip eden yükseliş trendi ‘duvara çarptı’ ve azalan paralel kanalın üst sınırı tarafından durduruldu. Bu grafik modeli, XRP’nin daha fazla zarara işaret eden fiyat hareketini yönetmeye devam ediyor.

Ripple (XRP) grafiğine ayılar hakim olursa, %14’lük bir düşüşü tetikleyerek fiyatı 0,8405 seviyelere kadar indirebilir. XRP fiyatı 26 Kasım tarihinde 1 dolarlık psikolojik seviyenin altına gerileyerek, daha büyük kayıpların da önünü açmıştı. 27 ve 30 Kasım arasındaki ‘dört düz yükseliş’ seasında kayıpları geri almaya çalışsa da çabaları yetersiz kaldı ve yöneten grafik modelinin üst sınırından gelen direnci kıramadı.

XRP fiyatı, günlük grafikte görüldüğü gibi azalan paralel kanalın üst sınırında 0.9787 dolar civarında işlem görüyor. Düşen paralel kanal, bir varlığın fiyatı düşen kanalın sınırları içinde kaldığı sürece devam eden bir düşüş eğilimi gösteren, önemli ölçüde düşüşü temsil eden grafik modelidir.

Eğer Ripple fiyatı, düşen kanalın üzerine çıkmayı başaramazsa, kanalın orta sınırına doğru 0.9094 dolar seviyesine düşebilir. Bu seviyeyi aşan bir başka düşüş, XRP/USD’nin kanalın alt sınırını mevcut fiyattan %14’lük bir düşüş olan 0.8425 dolarda etiketlemek için düşüşü tetikleyebilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve 38.97’de Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin aşırı satım bölgesine yakın konumu, Ripple’ın sıkıca ayıların elinde olduğunu ve bu düşüş görünümünü vurguluyor.

XRP/USD Günlük Grafik

Yukarı yönde ise XRP fiyatı, yönetim kanalının üst sınırı tarafından karşılanan 0.9844 dolarlık ani direnci kırebilirse, düşüş tezi geçersiz olabilir. Bu senaryo gerçekleşirse, XRP fiyatı 1.00 dolar seviyesini yeniden kazanmak için kırılarak 8 Kasım’da başlayan kayıpları potansiyel olarak geri alabilir.

Daha yukarı bir hareket, Ripple’ı 50 ve 100 günlük SMA’ların çakıştığı 1,09 dolar seviyesine çıkarabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın