Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP Fiyatında 2 Dolar Sinyalleri Var

Ripple (XRP) Nisan ayı başında yakaladığı ivmeyle beraber yerel zirvesi 2 dolara yaklaşmıştı. Varlık bu noktadan itibaren düşüş etkisine girse de yeni göstergeler gün içerisinde yeni bir dalgayı beraberinde ettirdi. Günlük hareketi yatay izlerken hızlı bir yükseliş mumu fiyatı 1,58 dolar kadar ittirdi. 1,64 dolara kadar yükselen varlık için yeni bir fırsat doğuyor. Bu da hedefi 2 dolar hedefine tekrar göz atmak isteyeceği anlamına geliyor.

4 saatlik grafiklerde bir süredir görünen bayrak modeli fiyatın kırınımına yakın bir tepki gösterdi. Tepki %15 artış gördü ve fiyatın 1,58 dolara dayanmasıyla devam etti. Bayrak görünümü takip edersek, fiyatın önümüzdeki sıçramasının %38’e yakın olması beklenebilir. Bu da fiyat 2 dolar seviyelerine tekrar çıkarabilecektir. Geçtiğimiz yükselişte zirveye dokunuş, 2 dolar kırınımına yetmemişti. Ancak bu hareket daha hızlı ve etkili olabilir.

Kaynak: Tradingview

Daha genel bir görünümde, 12 saatlik grafiklerde azalan üçgen görünüm hala mevcut. Alt destek alanına ek olarak çizilen azalan trend eğilimi arasında bir oluşum olarak görülürse, bu modelde de 2 dolar bandının kırılması ve fiyatın 2,04 dolara yaklaşması beklenmektedir.

Tüm bunların sonunda fiyatın 2 dolar bandına girmesi oldukça muhtemel bir noktada yer alıyor. Hızlı bir çıkış gün içerisinde etkili olsa da üst direnç alanlarına test etme arzusundan önce fiyatın toparlanma aşamasına girmesi beklenebilir. Bu da fiyatı 1,32 dolar desteğine geri dönüş beklentisini arttırıyor. Öte yandan direnç alanları arasında 1,62 dolar ve 1,82 dolar bandı görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.