Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Fiyattaki Oynaklık Devam Ederken, Fiyatta Düşüşler Görüldü

2021 yılı, kripto para piyasasının en değerli ilk on varlığı için büyük rekbaetin yaşandığı bir yıl oldu. Bu yoğun rekabet, XRP’nin üçüncü sıradaki yerini sarsacak bir şekilde sonuçlandı ve Ripple (XRP) yılın sonunda sekizinci sıraya kadar geriledi.

Aralık 2020 yılında başlayan SEC ve Ripple arasındaki dava, uluslararası havale tokeninin, 2021’in büyük kısmında uğraştığı önemli bir problem oldu.

Yatırımcılar çeşitlenmeye devam ettikçe, daha küçük tokenler yokuş yukarı çıkmaya devam ederken, aynı pozisyonu korumanın son derece zor hale geldiğini belirtmekte fayda var.

Ripple fiyatı, 39.37 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle hala güçlü olduğunu gösterircesine birim başına 0,8272 dolar seviyesinden ‘dalgalı’ bir şekilde işlem görüyor.

Ripple Fiyatı Yatay Fiyat Eyleminde Dikdörtgen Model Oluşturuyor

29 Aralık’tan bu yana XRP, 0.8056 ve 0.8586 dolar fiyat aralığı arasında yatay işlem görmeye devam ediyor. 23 Aralık’ta 1.0 dolarlık psikolojik seviyesinin altına düştükten sonra, fiyat düzeltmesi başladı ve ayılar 50, 100 ve 200 Basit Hareketli Ortalamaları (SMA) destekten dirence çevirerek piyasanın kontrolünü yeniden ele geçirdi.

Bu, 23 Aralık’taki en yüksek seviye olan 1.061 dolardan, bir dikdörtgen grafik deseni oluşturan yan fiyat hareketinde yaklaşık 0.8272 dolarlık mevcut fiyata %18’lik bir düşüşü temsil ediyor.

Bollinger Bantlarının daralmasının XRP fiyatının konsolide olduğunu gösterdiğini hatırlatmak oldukça önemli. Bu, XRP‘yi yukarı itmek için temeldeki herhangi bir baskının, genel basınç tarafından iptal edileceği anlamına gelir. Bu olursa, varlık önümüzdeki birkaç gün içinde 0,90 doların altında işlem görmeye devam edebilir.

Yan fiyat hareketi, MACD’nin yatay hareketinin yanı sıra dört saatlik grafikte gösterildiği gibi işlem hacminin seviyelendirilmesiyle de doğrulanır. Bu, boğaların ve ayıların birbirini dengelediğini gösteriyor.

XRP/USD Dört Saatlik Grafik

Ripple Price XRP-USD

Dikdörtgen formasyonunun tanımlanmış bir yükseliş veya düşüş kırılması olmadığını, ancak dikdörtgenin üst sınırının 0,8586 dolar civarında kırılmasının Ripple için yükseliş hareketi öngöreceği görülebiliyor.

Ripple, 0,8334 dolar civarında ani dirençle mücadele ediyor gibi görünüyor. Yükseliş hareketinin onaylanması için XRP fiyatının seansı bu seviyenin üzerinde kapatması ve 0.8440 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Bu, Bollinger Bandının (BB) orta sınırına denk gelir.

XRP, dikdörtgenin orta sınırının oluşturduğu 0,8586 dolar direncini aşarsa, belirleyici bir yükseliş kırılması gerçekleşecek ve ardından 0,90 dolar seviyesini geri kazanmaya yönelik bir hamle bir sonraki mantıklı hareket olacak.

Öte yandan, XRP günü anlık desteğin altında 0,8255 dolardan kapatırsa, boğaların sırasıyla BB’nin alt sınırı ve dikdörtgenin alt sınırı tarafından kucaklanan 0,8189 dolar ve 0,8056 dolar destek seviyelerini yeniden test etmek için geri çekildiğini görebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.