Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Artış Hızını Arttırdı, İşte Önemli Seviyeler

Geçtiğimiz hafta yükselişi 0,60 dolara kadar uzanan Ripple (XRP) bir miktar geri çekilme yaşamıştı. Ancak 0,45 dolar seviyesinde desteklenen varlık tekrar yükselişini sürdürdü. Son haftasında genel artış %12 olarak ölçülüyor ve artış devam etmesi yönünde sinyallerini gösteriyor. Haber yazılırken Ripple değeri 0,549 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Günlük hareketini 0,58 dolara kadar yaklaştı.78,6% direnç noktasında (0,569 dolar) destek bulamayan varlık bir miktar fiyatta düzeltme gördü. Şubat ayının son haftalarından itibaren uzunca bir süre yatay gören XRP fiyatı Mart ayının sonlarında ise yüzleri güldürüyor.

Ripple Fiyatı Artışını Sürdürecek Mi?

Ripple günlük grafiklerine bakıldığında boğaların ayılara bir üstünlüğü söz konusu gibi görünüyor. Ancak boğaların fiyat artışında dikkat etmesi geren bir nokta yer alıyor. Son iki mum kapanışı yeni bir sıçramayı gösteriyor. Bu sıçrama 25-SMA hareketli ortalamasının (0,518 dolar) üzerine çıkması yükselişin devamlılığını destekliyor. Ayrıca şu an 0,548 dolar desteğinde duruyor. İlk olarak yükseliş için 0,568’lik temel dirençten sıyrılması gerekiyor.

Ripple (XRP) Grafiği
Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD-1G

Artışın umut vadettiği diğer parametrelerin göstergeleri de artıyor. MACD 4 saatlik grafiklerde sinyal hattının altında yer alıyor. Fakat geçtiğimiz birkaç saatlik mum kapanışı artış kırılması gördü ve sinyal hattının üzerine baskılanabilir.

Stokastik RSI verileri ve SAR verileri alım sinyallerini üst seviyeden gösteriyor. Ek olarak RSI nötr 50 üzerinde 60 düzeylerinde yer alıyor. Chaikin talep göstergelerinde negatif bölgeden pozitif bölgeye artış gördü. Bu da fiyat artışında etkili olacak bir parametredir.

Bollinger Bantlarında genişleyen bir görünüm hâkim. ek olarak Ripple fiyatı şu an bant sinyali (0,53) üzerinde yer alıyor. Ancak yükselişin daha ivmeli olması bant üst sınırı 0,585 doların aşılmasıyla gelecektir. Ripple artışı önümüzdeki saatlerde hız kazanabilir. Bu yükseliş sonrası karşılaşacağı direnç seviyeleri 0,568 dolardan geçiyor. 0,60 dolarlık yerel zirve direnç olarak zorlayıcı olma ihtimali taşıyor. Sonraki direnç seviyesi ise 0,64 dolar bandında yer alıyor.

Ripple (XRP) Grafiği
Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD- 4S

Son olarak varlığın düşüş ihtimali direnç noktalarından ret yemesiyle gelecektir. Ayrıca satış baskısına neden olabilecek bu durum 0,526 ve 0,489 dolar desteklerine kadar devam eden geri çekilmeleri beraberinde getirir. Talep toplama seviyesi 0,489 dolarda yeterli talebi tekrar karşılaması fiyatı tekrar yükselişe geçirecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.