Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Artış Hızını Arttırdı, İşte Önemli Seviyeler

0

Geçtiğimiz hafta yükselişi 0,60 dolara kadar uzanan Ripple (XRP) bir miktar geri çekilme yaşamıştı. Ancak 0,45 dolar seviyesinde desteklenen varlık tekrar yükselişini sürdürdü. Son haftasında genel artış %12 olarak ölçülüyor ve artış devam etmesi yönünde sinyallerini gösteriyor. Haber yazılırken Ripple değeri 0,549 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Günlük hareketini 0,58 dolara kadar yaklaştı.78,6% direnç noktasında (0,569 dolar) destek bulamayan varlık bir miktar fiyatta düzeltme gördü. Şubat ayının son haftalarından itibaren uzunca bir süre yatay gören XRP fiyatı Mart ayının sonlarında ise yüzleri güldürüyor.

Ripple Fiyatı Artışını Sürdürecek Mi?

Ripple günlük grafiklerine bakıldığında boğaların ayılara bir üstünlüğü söz konusu gibi görünüyor. Ancak boğaların fiyat artışında dikkat etmesi geren bir nokta yer alıyor. Son iki mum kapanışı yeni bir sıçramayı gösteriyor. Bu sıçrama 25-SMA hareketli ortalamasının (0,518 dolar) üzerine çıkması yükselişin devamlılığını destekliyor. Ayrıca şu an 0,548 dolar desteğinde duruyor. İlk olarak yükseliş için 0,568’lik temel dirençten sıyrılması gerekiyor.

Ripple (XRP) Grafiği
Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD-1G

Artışın umut vadettiği diğer parametrelerin göstergeleri de artıyor. MACD 4 saatlik grafiklerde sinyal hattının altında yer alıyor. Fakat geçtiğimiz birkaç saatlik mum kapanışı artış kırılması gördü ve sinyal hattının üzerine baskılanabilir.

Stokastik RSI verileri ve SAR verileri alım sinyallerini üst seviyeden gösteriyor. Ek olarak RSI nötr 50 üzerinde 60 düzeylerinde yer alıyor. Chaikin talep göstergelerinde negatif bölgeden pozitif bölgeye artış gördü. Bu da fiyat artışında etkili olacak bir parametredir.

Bollinger Bantlarında genişleyen bir görünüm hâkim. ek olarak Ripple fiyatı şu an bant sinyali (0,53) üzerinde yer alıyor. Ancak yükselişin daha ivmeli olması bant üst sınırı 0,585 doların aşılmasıyla gelecektir. Ripple artışı önümüzdeki saatlerde hız kazanabilir. Bu yükseliş sonrası karşılaşacağı direnç seviyeleri 0,568 dolardan geçiyor. 0,60 dolarlık yerel zirve direnç olarak zorlayıcı olma ihtimali taşıyor. Sonraki direnç seviyesi ise 0,64 dolar bandında yer alıyor.

Ripple (XRP) Grafiği
Kaynak: Tradingview Ripple XRP/USD- 4S

Son olarak varlığın düşüş ihtimali direnç noktalarından ret yemesiyle gelecektir. Ayrıca satış baskısına neden olabilecek bu durum 0,526 ve 0,489 dolar desteklerine kadar devam eden geri çekilmeleri beraberinde getirir. Talep toplama seviyesi 0,489 dolarda yeterli talebi tekrar karşılaması fiyatı tekrar yükselişe geçirecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın