Ripple (XRP), EOS, Binance Coin (BNB), TRON (TRX), Polkadot (DOT) Fiyat Analizi: 15 MART

Rehber İçeriği

Ripple (XRP)

Geçtiğimiz günü %5’e yakın bir düşüşle kapatan Ripple (XRP) Bitcoin yükselişinden bir nebze olsun faydalanmasına rağmen hala düşüş görüyor. Ek olarak 13 mart gününden itibaren tekrar bir düşüş kanalında kendisini bulan varlık 4 saatlik grafiklerde bir yükseliş mumu gördü. Gün içinde 0,423 dolar seviyesine kadar düşüş yaşasa da şu an 0,44 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Teknik Göstergeler Ne Gösteriyor?

4 saatlik verilerde bir miktar toparlanma çabası görünmektedir. SAT baskısından kurtulmaya çalışan varlık RSI değerini de negatif bölgeden çıkarmaya çalışıyor. MACD sinyalleri hala düşüş baskısında fakat yükselme eğilimi yakınlaşmayla ihtimalini arttırdı. Önemli bir noktada Chaikin verilerinde bir sıçrama dikkat çekmektedir. Önümüzdeki saatler içinde varlık direnç seviyesini teste çıkabilir..

Kaynak: Tview

Önemli desteği 0,433 doların üzerine çıkmayı başaran Ripple 0,445 dolar direncine hareket edecek sinyaller veriyor. Önemli direnç seviyesinde destek bulabilirse gözleri tekrar üstüne çekecektir. Sonraki direnç seviyeleri 0,4513 ve 0,466 dolar seviyelerinde yer alıyor. Düşüş ihtimaline karşılık şu an destek seviyesi oldukça kuvvetli fakat geri çekilme ihtimali 0,42 dolara kadar sürebilir. Son olarak kanaldan çıkması için  0,445 dolarlık sınırı aşması gerekiyor. Bu noktadan sonra yükseliş ihtimalleri kuvvetlenecektir.

TRON (TRX)

Altkoin düşüşlerinden etkilenen varlıklardan olan TRON (TRX) son haftasında %10’e yakın bir düşüş kaydetti. Uzunca bir süredir kendisine yükseliş trendi çizen varlık 10 mart kırılmasıyla bu hareketi elinden kaybetti. Geçtiğimiz günü %4 düşüşle kapatan TRX gün içerisinde 0,048 seviyelerine kadar anlık düşüş gördü.  0,0499 dolarda güçlü direncini kaybetmiş olmasına rağmen tekrar yükselişe geçerek desteğini geri aldı. Şu an 0,0502 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak: Tradingview

Teknik Göstergeler Ne Gösteriyor?

İlk olarak TRON mumlarında bir yükseliş görünmektedir. Ancak bu yükselişin denge seviyesini tekrar ele geçirmesi sonrası kuvvetlenecektir. 0,0529 dolar seviyesini desteklemesi yükseliş trendi için ilk aşılması gereken seviyedir. Öte yandan farklı indikatörlerde de yükseliş hareketini destekleyen sinyaller görünmektedir. Son artış Chaikin verilerinde yükseliş göstermiş olmasına rağmen hala bir yatırımcı noksanlığı TRX için bir problem. Yeterli işlem hacmine ulaşabilme arzusu yükseliş için en kilit noktalardan birisidir.

TRX temel dirençlerinde 0,0508 dolar, 0,522 dolar seviyeleri yer alıyor. Kısa vadede düşme riskinde alt destek 0,0486 dolarda oldukça kuvvetli görünmektedir. Bu seviye bir toparlanma için yeterli bir seviye olacaktır.

Binance Coin (BNB)

Son günlerdeki altkoin düşüşleri hala etkisini gösteriyor. Düşüş etkilerinin sürdüğü bu zaman aralığında bir yükseliş fırsatı yakalamaya çalışan varlık gün içinde 236 dolar seviyesine kadar düşüş gördü. Son düzeltme bir miktar artışı da beraberinde getirdi ve varlık haber yazılırken 255,1 dolardan işlem görüyordu.

Bir süredir düşüş basamaklarıyla boğuşan BNB gün içinde yerel bir dip gördü. Son birkaç mumun yatay hareketle sabitlenmesinden de görüldüğü gibi 253,89 dolarda desteklendiğini gösteriyor.

Kaynak: Tradingview

Teknik Göstergeler Ne Gösteriyor?

Anlık düşüş hareketi piyasalarda bir süredir satış baskısı gösteriyor. SAR verileri oldukça baskılı bir satış hareketi ön gösteriyor. BNB çok geniş bir yatırımcı potansiyeline ve büyük bir işlem ve piyasa hacmine sahip. Bu etkiler boğaların elini oldukça kuvvetlendiriyor ve boğalar yükselmesi için BNB üzerinde aktif çalışıyorlar. Chaikin ve dengesel hacim verilerinde artış durumu destekler niteliktedir. Son olarak satış baskısını gören Stokastik RSI verileri ve RSI verilerinde hala ters bir işlem görünmekte. Artış eğilimi önümüzdeki saatlerde artma ihtimali taşımaktadır.

Yatay hareketi bir süre daha konsolide duruma sokacaktır. Ancak bir sıçrama destek seviyesinde BNB boğalarının hareketlenmesiyle gerçekleşecektir. 261,12 dolarda direnç seviyesi görecek olan varlık bu seviyeden sonra bir sıçrama görecektir.

EOS

Geçtiğimiz günü %9,2 düşüşle kapatan EOS gün içinde bir miktar artış gördü. Son veriler 24 saat aralığında %1,84 değer kaybı görülmekte. Günlük dip 3,72 dolar seviyelerinde yer alıyor. Haber yazılırken 3,865 dolardan işlem görüyordu.

Günün erken saatlerinde 3,95 dolardaki desteğini kaybeden varlık şu an 3,852 dolar desteğinin hemen üzerinde yer alıyor.

Teknik Göstergeler Ne Gösteriyor?

Son birkaç mumda düşüşün önüne geçen EOS tersine bir yükseliş hareketi planlıyor. 50-SMA (3,99 dolar) seviyesinin altına yaptığı hareket değeri düşüşe baskılasa da artış ihtimali farklı parametrelerde desteklendi.

Kaynak: Tradingview

4 saatlik verilerde SAR satış baskısı sunsa da kısa vadede saatlik grafikler AL sinyalleri vermeye başladı. Stokastik verilerindeki yüksek sat sinyalleri de bir miktar nötr seviyeye doğru hareketlendi. MACD sinyallerinde bir kesişim görünmekte. Artış fırsatı önümüzdeki saatlerde gücünü daha net gösterecektir.

EOS için 3,95 dolarda sert direnç yer alıyor. Daha sonraki seviyelerde 4,03 ve 4,13 dolar noktaları yer almakta. Yükseliş hareketi için 3,95 dolar kırılması önemlidir. Düşüş eğilimi şu an ki 3,85 desteğinin kaybedilmesiyle gelecektir. 3,68 dolara kadar güçlü bir destek noktası görünmüyor. Bu seviyeye kadar sert olacaktır.

Polkadot (DOT)

Günün erken saatlerinde 38,22 dolar direncine kadar uzanan sıçrama gören Polkadot (DOT), direncin karşısında yeterli desteği göremedi. Bir süre testini sürdürse de geri çekilmeden kendisini koruyamadı. 33,8 dolara kadar gerileyen varlık 34,45 desteğini elinde tutmayı başardı. Haber yazılırken 34,70 dolar seviyesinde, desteğin hemen üstünde işlem görüyordu.

Teknik Göstergeler Ne Gösteriyor?

DOT, geçtiğimiz ayın sonunda yükselen bir değer kanalı oluşturdu. Ancak görünen o ki varlık bugünkü geri çekilmesiyle kanalı yırtan birkaç muma sahip duruma geçti. Yükseliş fırsatı henüz bitmiş sayılmaz. Bir düşüş baskısı görünmekte fakat bu durum alt desteğin yitirilmesiyle artacaktır. Düşüş ihtimalini ters döndürme fırsatı 35,90 ilk direncin kırılmasıyla gerçekleşebilir. Bir dizi indikatörde düşüş ihtimalleri 4 saatlik grafiklerde görünmektedir. Fakat DOT cephesi oldukça çalkantılı bir hareket izlemeyi çoğu zaman tercih ediyor.

Kaynak: Tradingview

Düşüş veya yükseliş için net bir şey söylemek güç. Ancak ilk destek 34,45 doların kaybedilmesi fiyatı aşağı yönde kıracaktır. Direnç seviyeleri 35,9 dolar, 36,34 ve 37,42 dolar seviyelerinde önümüzdeki 12 saat içinde sıçrama isteği tekrar bir yükseliş getirme ihtimalini doğuracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.