Ripple (XRP) Düşüşüyle İlgili Analistler Ne Düşünüyor?

Bir kripto para borsası ve uygulaması olan Crypto.com, bugün ABD’de crypto.com uygulamasında XRP alım satımının 19 Ocak 2021’den itibaren askıya alınacağını duyurdu. Crypto.com, XRP‘nin kaldırılmasında Coinbase ve diğer kripto para birimi borsalarına katıldı. XRP fiyatı, son 24 saatte %20’den fazla düştü ve 0.22 dolara geriledi.

Crypto.com tarafından yayınlanan resmi açıklamaya göre, ABD merkezli müşteriler 19 Ocak’tan itibaren XRP yatırımı yapamayacak. Son kararın para çekme işlemleri üzerinde hiçbir etkisi olmayacak.

XRP Fiyatı

Dünyanın en büyük dördüncü kripto para biriminin fiyatı, dava 22 Aralık’ta açıklandığından beri %56’nın üzerinde düştü. SEC’in son kararı, perakende yatırımcıların paniğe kapılmasıyla XRP fiyatında büyük bir düşüşe neden oldu. Yazının kaleme alındığı sırada fiyat, 28 Aralık’ta ki 0.30 dolar fiyatından gerilediği için 0.22 dolar civarında seyrediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in son eyleminin ardından görüşlerini dile getirdi ve şirketin davayla mücadele edeceğini belirtti.

“Şimdiye kadar dünya SEC’in gerçeklik versiyonunu duydu. Yasal süreç buradan başlayacak ve dünya yakında gerçeklerin çok daha sağlam ve eksiksiz bir resmine kavuşacak.”

SEC davasının sonucuna ve diğer büyük borsaların kendilerine karşı getirilebilecek herhangi bir yasal sorunu hafifletmek için attığı adımlara bağlı olarak XRP tarafından işler, daha da kötüleşebilir. XRP ile ilgili yasal belirsizlik göz önüne alındığında, analistler teknik analizin kısa vadede daha az önemli olduğunu vurguladılar. Bir kripto para birimi trader’ı olan Scott Melker ne olursa olsun XRP satın almayacağını belirterek şunları söyledi:

“Birkaç kişi bana XRP grafiğinde aşırı satım yükselişinin olduğunu söyledi. Yanlış yapıyorsunuz. Grafikler burada önemli değil. Boşlukta işlem yapamazsınız.”

Öngörülebilir gelecekte XRP, potansiyel olarak iyileşebileceği birkaç ana destek alanına sahip. Ancak bunlar haftalık grafikte derin destek seviyeleri ve bu da büyük bir toparlanma için ivme kaybettiğini gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.