Ripple (XRP) Davasında Neler Yaşanıyor? İşte Tarafların Son Talepleri

0

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava hız kesmeden devam ediyor. Taraflar mücadelesinde başarılı olmak için mümkün olan her yolu deniyor.

En son 3 Haziran’da SEC, federal yargıçtan Ripple’ın davasında 60 günlük bir keşif uzatması talep etmişti. SEC, davada daha çok tanık bulmak için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu iddia etti. Ancak Ripple’ın avukatlarına göre, SEC bunun için herhangi bir zorlayıcı sebep sunmadı. Sonuç olarak, Ripple avukatları yargıç Analisa Torres’e gönderdikleri bir mektupta, SEC’in yeni talebinin şirketin ABD işi için “varoluşsal bir tehdit” oluşturduğunu belirtti.

“SEC talebi, Ripple’ın keşiflerin genişlemesine karşı çıkma nedenlerini yanlış ifade ediyor. Ripple bu uzatmaya karşı çıkıyor çünkü gecikme Ripple için son derece zararlı olacak ve keşif programını değiştirmek için geçerli bir neden yok.”

SEC mahkemesinde şirketi temsil eden Ripple’ın avukatı James K. Filan, şirketin düzenleyicinin erteleme talebini reddetmek için mahkemeye gittiğini söyledi.

Bunun yanında Ripple’ın avukatları daha önce, komisyonun kripto para şirketlerine karşı önceki davalarına atıfta bulunarak mahkemeyi yanlış yönlendirmeye çalıştığını söyledi. Ripple’a göre, SEC’in XRP’nin menkul kıymet olduğu yönündeki suçlamaları mahkeme pratiğinde ilk sırada yer alıyor.

Aynı zamanda, SEC mahkemeyi “geniş kapsamlı sonuçlarla” tehdit etmeyi çoktan başardı. Borsa düzenleyicisi, Ripple aleyhindeki davayı kaybetmenin “SEC’e bu davanın kapsamının çok ötesinde zarar vereceğine” inanıyor.

Bu gelişmelerin hemen ardından bir hamle de SEC’den geldi. SEC’nin yargıç Analisa Torres’ten, Ripple’ın son ‘adil bildirim’ savunmasını dikkate almamasını talep etti.

Bilindiği üzere bu savunma Ripple’ın elindeki en güçlü argüman olarak biliniyor. Ripple, düzenleyicinin şirkete XRP satışları nedeniyle yasaların ihlali konusunda hiçbir zaman bildirimde bulunmadığını fakat düzenleyicinin daha önceki dijital varlık davalarında kendilerine karşı olduğundan çok daha farklı bir politika izlediğini iddia ediyor. Ripple avukatlarına göre, SEC’in şirketi geçmiş dönemde uyarması gerekiyordu.

SEC, Analisa Torres’e gönderdiği mektupta, Ripple’ın son yaptığı savunmanın ‘Adil Bildirim’ savunma tarzıyla hiçbir şekilde alakası olmadığını ‘Adil Bildirim’in hiçbir şekilde resmi bir yazışma gerektirmediğini ve Ripple’ın da bunun tersini iddia edemediğini belirtti. Dahası SEC’e göre mahkemenin, Ripple’ın düzenlediği şekliyle ‘Adil Bildirim’ savunmasını kabul etmesi, Howey testi’nin geçersiz kılınması sonucunu doğuracak.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın