Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse’a Eleştiri Yağmuru! Sebebi Ne?


Son güncellenme : 30.05.2020 - 10:42

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, son röportajında blockchain geliştirme, ilerleme ve ekonomi ile ilgili çok sayıda önemli soruya cevap verdi. Ancak dünya çapında blockchain’e liderlik eden Çin ile ilgili zararsız bir soru, kripto sektörünün bilinen isimleri arasında bir tartışmaya yol açtı.

Garlinhouse söz konusu röportajda, Çinli madencilerin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hash oranındaki rolüyle ilgili olarak, BTC ve ETH ağlarındaki madencilik kapasitesinin %80’inin Çin merkezli olduğunu dile getirdi. Çin’in madencilik konusunda önce olduğunu düşünen Garlinghouse, “Çin, Bitcoin Blockchain’i kontrol ediyor. Çin’de madencilik kapasitesinin %60’ını temsil eden 4 madenci var ve madencilik kapasitesinin %80’i Bitcoin ve Ethereum için Çin’dedir.” dedi.

Bu açıklama, fintech analisti-eğitimcisi ve Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan’ı öfkelendirdi. Garlinghouse’un Çin hakimiyeti hakkındaki açıklamalarının yanlış olduğu ile ilgili tweet paylaştı. Ardından öfkesini kontrol altına alan Greenspan, “4 madenci, bitcoin madencilik kapasitesinin %60’ını kontrol ediyor mu? Bence 4 madencilik havuzu demek istedin. Bu sadece dil sürçmesi miydi?” dedi.

Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester’da Garlinghouse ile ilgili konuştu. Tuur Demeester’a göre, Demeester hashrate’i madencilik kapasitesi ile madencileri ise madencilik havuzları ile karıştırmamanın önemini vurguladı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?