Ripple (XRP) Büyük Düşüşe Geçti: Kripto Pazarının Büyük Kaybından Ripple’da Etkilendi

Kripto pazarının yoğun düşüş eğilimi, nihayet ayın en iyi performans gösteren kripto para birimi üzerindede bir olumsuz etki yaratıyor.

Şimdi piyasadaki ikinci en değerli kripto para olan Ripple (XRP) artık aylık bazda değer kazanmıyor. Geçtiğimiz 30 gün boyunca, XRP, BTC ve diğer ana kripto para birimlerinin fiyatı yaklaşık yüzde 10 ile 20 oranında düştü. Bu dönemde bile en aza indirilmiş zararlarla birlikte 0,5 dolar seviyesini korumayı başardı.

XRP Neden Düştü?

Büyük bankalar ve finansal kuruluşlara sınır ötesi ödemelerini düşük ücretlerle taşıma imkanı veren bir likidite ağı olarak, XRP büyük bir kaynaktır. XRP blockchain ağının çalışması için çok önemli bir birimdir.

EOS‘a benzer şekilde, yatırımcıların EOS’a uzun süre tutmaksızın yatırımcıları kullanmasına izin vermemek için çeşitli kurallar uygulayan XOS’a benzer şekilde, XRP’nin finansal kurumlar için sorunsuz işlemlerin garanti altına alınması için dolaşımda belirli bir miktarda XRP’ye sahip olması gerekiyor.

2017 yılında, Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse, XRP’nin bir emanet hesabına yerleştirildiğini ve Ripple Distribution tarafından halka dağıtıldığını belirtti.

“XRP Ledger’deki yeni başlatılan Escrow özelliği, tarafların geçen süre boyunca veya belirli koşullar karşılanana kadar XRP’yi güvence altına almalarını sağlıyor. Örneğin, Emanet XRP’nin bir göndericisinin, bir ödemenin tamamlanması için tam olarak şartlar koymasına izin veriyor, böylece ödeme vadesine kadar kriptografik şekilde kilitlenme sağlanıyor.

Bu hafta yaklaşık 16 milyon dolar değerinde XRP, Ripple Dağıtım Cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana taşınarak piyasaya daha fazla XRP enjekte edildi. Varlığın arzının yapay olarak arttırılması ve piyasadaki yatırımcıların talebinin aynı kalması, varlığın değerini kamu piyasalarında olumsuz etkiliyor.

Son 12 saatte, XRP’nin fiyatı günlük düşüş seviyesi 0.48 dolardan 4.17 dolara düştü. XRP, dolar bazında yüzde 10 civarında bir günlük zarar kaydederek 4,17 dolardan 0,43 dolara geldi.

XRP’nin, 0.4$’lık destek seviyesini korumada başarılı olduğu göz önüne alındığında, XRP’nin dolaşımdaki arzının öngörülmeyen artışının,Ka kısa vadeli fiyat eğilimini etkilemesi olası bir durumdur.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.