Ripple (XRP), Airdrop Öncesinde 0.50 Dolar Seviyesindeki Desteği Kaybedebilir!

XRP, bu ayın 12’sindeki Flare airdrop’u öncesinde fiyat açısından kasvetli bir geleceğe bakıyor. Etkinliği çevreleyen heyecan, birçok trader ve yatırımcının XRP’nin 0.80 dolar ve belki de 1 dolar’ı kırmasını dört gözle beklemesine neden oldu. Bunun başlıca nedeni, XRP’nin Flare airdrop’u yaklaştıkça yükseliş senaryosuna işaret eden simetrik bir üçgen oluşturmuş olmasıydı.

Bununla birlikte, kripto piyasalarına baktığımızda, Bitcoin‘in 24 saat içinde 19.300 dolar seviyelerinden 17.800 dolar’a düşmesinin ardından ticaret ortamının düşüş eğiliminde olduğu ortaya çıkıyor. XRP, Bitcoin ile oldukça ilişkili bir altcoin ve BTC’nin düşüşü, XRP’ninde 0.60 dolar seviyelerinden 0.51 dolar’a düşmesine neden oldu.

XRP bir kez daha 0.50 dolar fiyat alanında önemli bir destek buldu, ancak düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, Flare airdrop’u öncesinde bu desteğin kaybolmasına neden olabilir. XRP için diğer kısa vadeli destek alanları arasında 0.48 dolar, 0.45 dolar, 0.42 dolar ve 0.40 dolar bulunuyor.

XRP, 0.56 doların üzerinde düzeltici bir yukarı yönlü hareket başlatırsa, engellerle karşılaşabilir. Birincil ana direnç, 0.574 dolar seviyesine yakın (en son kırılma bölgesi). Sonraki ana direnç, 0.60 dolar seviyesine yakın. Fiyat 0.574 dolar direncinin altında olduğu sürece, yakın zaman aralığında ekstra kayıp tehdidi altında kalır.

Bir yanda yaklaşan airdrop diğer yanda ise Bitcoin’in düşüşü yer alıyor. XRP’nin bu belirsiz ortamda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Yatırımcıların belirtilen destek ve direnç seviyelerini takip etmesinde fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.