Ripple (XRP) 3 Yıl Aradan Sonra İlk Kez 1 Dolar’a Ulaştı! Sırada Ne Var?

Ripple’ın XRP’si, üç yıl aradan sonra ilk kez hayati önem taşıyan 1.00 dolar seviyesini aşmayı başardı. XRP’nin bu seviyelerde işlem gördüğü son tarih Nisan 2018’di, mevcut ralli sayesinde yeniden bu seviyeleri test etmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sırada XRP, 4.6 milyar dolar’lık piyasa değeri ile 0.99 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte XRP, Polkadot (DOT) ve Tether’i (USDT) geride bırakırken piyasadaki ilk beş kripto para arasına tekrar girdi.

İlginç bir şekilde, XRP’nin fiyat rallisi, işlem hacminin son 24 saatte %200 artarak neredeyse 30 milyar dolar’a ulaşmasıyla birlikte geldi. Geçen haftaya kıyasla XRP, bugüne kadar %72 ve %300’ün üzerinde değer kazandı.

Bunun yanında teknik ivmenin zirvesinde XRP’nin fiyat artışının arkasındaki bir katalizör, büyüyen sosyal hacmi oldu. Bir veri analiz platformu olan Santiment’teki analistlere göre, XRP’nin sosyal hacmi diğer birkaç kripto para birimi ile birlikte hızla büyüyor.  XRP’nin teknik yapısı bozulmadan kalırsa ve sosyal hacim sürekli olarak yüksek olmaya devam ederse, XRP’nin ivmesi potansiyel olarak kripto para birimini bir sonraki ana direnç alanına götürebilir.

Teknik tablolarda, Ripple’ın XRP’si üç yıllık konsolidasyon modelini kırdı. Teknik açıdan, bir sonraki direnç seviyesi, Aralık 2017’ye kadar uzanan 2 dolar’lık bir makro satış duvarı ile 1.20 dolar civarında yer alıyor.

Bununla birlikte yaşanan gelişmeler XRP yatırımcıları için iyi günlerin dönüşü gibi olsa da, XRP için yaşanan sıkıntılar tamamen ortadan kalkmış değil. Geçen Aralık 2020’de açılan SEC davası hala varlığını sürdürüyor, ancak Ripple, yanlış bir şey yapmadığı iddiasını şiddetle savunuyor. Bugün gerçekleşecek duruşmada nelerin yaşanacağı ise merak konusu.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.