Ripple (XRP) 3 Yıl Aradan Sonra İlk Kez 1 Dolar’a Ulaştı! Sırada Ne Var?

0

Ripple’ın XRP’si, üç yıl aradan sonra ilk kez hayati önem taşıyan 1.00 dolar seviyesini aşmayı başardı. XRP’nin bu seviyelerde işlem gördüğü son tarih Nisan 2018’di, mevcut ralli sayesinde yeniden bu seviyeleri test etmeyi başardı.

Yazının kaleme alındığı sırada XRP, 4.6 milyar dolar’lık piyasa değeri ile 0.99 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte XRP, Polkadot (DOT) ve Tether’i (USDT) geride bırakırken piyasadaki ilk beş kripto para arasına tekrar girdi.

İlginç bir şekilde, XRP’nin fiyat rallisi, işlem hacminin son 24 saatte %200 artarak neredeyse 30 milyar dolar’a ulaşmasıyla birlikte geldi. Geçen haftaya kıyasla XRP, bugüne kadar %72 ve %300’ün üzerinde değer kazandı.

Bunun yanında teknik ivmenin zirvesinde XRP’nin fiyat artışının arkasındaki bir katalizör, büyüyen sosyal hacmi oldu. Bir veri analiz platformu olan Santiment’teki analistlere göre, XRP’nin sosyal hacmi diğer birkaç kripto para birimi ile birlikte hızla büyüyor.  XRP’nin teknik yapısı bozulmadan kalırsa ve sosyal hacim sürekli olarak yüksek olmaya devam ederse, XRP’nin ivmesi potansiyel olarak kripto para birimini bir sonraki ana direnç alanına götürebilir.

Teknik tablolarda, Ripple’ın XRP’si üç yıllık konsolidasyon modelini kırdı. Teknik açıdan, bir sonraki direnç seviyesi, Aralık 2017’ye kadar uzanan 2 dolar’lık bir makro satış duvarı ile 1.20 dolar civarında yer alıyor.

Bununla birlikte yaşanan gelişmeler XRP yatırımcıları için iyi günlerin dönüşü gibi olsa da, XRP için yaşanan sıkıntılar tamamen ortadan kalkmış değil. Geçen Aralık 2020’de açılan SEC davası hala varlığını sürdürüyor, ancak Ripple, yanlış bir şey yapmadığı iddiasını şiddetle savunuyor. Bugün gerçekleşecek duruşmada nelerin yaşanacağı ise merak konusu.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın