Ripple vs SEC Davasına Eski SEC Başkanı Jay Clanton Da Mı Dahil Oluyor?

0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sanıklar (Ripple) tarafından dayatılan eski bir SEC yetkilisinin ifadesine başvurulmasıyla ilgili mahkeme celbini bozmak için 24 Haziran’a kadar bir dilekçe sunmayı planlıyor.

Kaynak: James Filan/Twitter

SEC tarafından sunulması planlanan söz konusu önerge, Ripple’ın eski bir SEC yetkilisini yeminli olarak sorgulamak istediği ve SEC’in buna tamamen karşı olduğu için iki taraf arasındaki anlaşmazlığın bir sunucu olarak görülüyor. Yargıç Netburn, Ripple’ın, eski SEC yetkilisini (şu anda kim olduğu bilinmiyor) sorgulayıp sorgulamayacağına karar verecek.

SEC vs Ripple davası son altı ayda uzun bir yol kat etti ve her iki taraf da ahlaki açıdan yüksek bir zemin elde etmek istese de, dava henüz bitmedi. Birçok duruşmanın Ripple lehine olduğu ve birkaçında da SEC’in üstünlüğü varmış gibi göründüğü davada bazı iniş ve çıkışlar yaşandı. Hatta bir noktada, SEC uzlaşma yolunu seçecek gibi bile görünüyordu.

Eski SEC Yetkilisinin Kimliği Üzerine Kripto Topluluğu Spekülasyonları

Söz konusu eski yetkilinin kimliği hala belirsiz ancak kripto topluluğu şimdiden olası isimler üzerinde spekülasyon yapıyor. Topluluğun tahminleri arasında geçen yıl Aralık ayında davayı açan eski SEC başkanı Jay Clayton zirvede bulunuyor.

Tanınmış XRP topluluğu üyesi ve Ripple vs SEC davasını yakından takip eden bir avukat olan James K. Filan’ın bu haberi paylaştığı tweet’in altına yazılan yorumlardan çoğu şu şekilde:

“Eski SEC yetkilisi mi? Kesinlikle Clayton…”

Diğerleri ise, Ripple’ın Clayton’ı gerçekten sorgulamak isteyip istemeyeceğini tartışırken, bahsi geçen kişinin daha önce işten çıkarılan başka bir yetkili olabileceğini söyledi:

“Jay Clayton olduğundan şüpheliyim, çünkü o adam doğruyu söylemez. Muhtemelen işten çıkarılan eski bir SEC yetkilisidir ve SSEC’in davanın arkasındaki gerçek motivasyonları hakkında gerçeği söylemeye istekli olması muhtemeldir. SEC’e zarar verebilecek birisi olmalı, bu yüzden SEC bunu önlemek istiyor.”

Neredeyse her şey, Yargıcın önerge hakkındaki kararına bağlıdır ve önceki kararlara dayanarak, önergenin reddedilme olasılığı oldukça yüksek olduğu söyleniyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın